Puhkepäev. Isikupärane elektropopp

05. september 2014, 00:00

Uuel duubelplaadil on koos Jethro Tulli 1972. aastal plaadistatud legendaarse albumi “Thick As A Brick” ning sellest 40 aastat hiljem, 2012. aastal ilmunud jätkuplaadi “Thick As A Brick 2: Whatever Happened To Gerald Bostock?” materjalid.

Mööda ilma mõnda ­aega ringi tuuritanud kavast on nüüdseks sündinud siis kolmas, kõige täielikum plaadiversioon, mis on salvestatud, filmitud ja kokku lõigatud 2014. aastal Islandil toimunud kontserdi tulemusena.

Need, kes Jethro Tulli muusikaga sina peal, teavad, et see on kõike muud kui odav muusika. Põhimeeleolu loob meeldiv kitarriheli koos sellega haakuva madala mehehäälega. Muusikalist mitmekesisust kasvatavad rikkalikud flöödisoolod, vibrafonikõlad ning lõputud variatsioonid nii rütmis kui ka kasutatud muusikalistes elementides.

Kaasaegse poppkultuuri eelse nähtusena pakub Tulli muusika oma läbimõelduses intellektuaalset naudingut. Vokaal, meloodia ning lisaefektid täiendavad üksteist, samas on iga komponent jälgitav ka eraldivõetuna ega kao üldisesse kõlapilti. Plaat inspireerib ning äratab huvi ka Tulli muu loomingu vastu.

 

Hinnang

  • Jethro Tull’s Ian Anderson

“Thick As A Brick – Live In Iceland”

Hinnang: 8

kuula tasuta: www.youtube.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2014, 17:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing