10. september 2014 kell 21:00

Olerex peletas La Muu usalduse

Jäätisetootja La Muu loobus Olerexi kütusest, sest ei pea ­õigeks viisi, kuidas Olerexi juht Piret Miller reageeris avalikkuses firma seostamisele maksupetturiga.

Ökojäätist tootva La Muu kaubikud sõitsid seni Olerexi diisli jõul, kuid Äripäevas avaldatud loole Olerexi tehingutest tuntud maksupetturiga järgnenud ettevõtte juhi reaktsioon pani La Muu Olerexi kütusest loobuma.

Äripäev kirjutas eelmisel reedel, et Eesti suurimaks kütuse jaemüüjaks pürgiv ja riigihangetel võidukas AS Olerex on miljonite eurode eest äritsenud maksupettur Oleg Belokrõloviga.

La Muu omanik nördinud. “Meie motiivid tulenevad sellest, kuidas Olerexi juht Piret Miller reageeris firma seostamisele maksupetturitega. Tundub, et kütuseturg ongi mõneti sogane ja keeruline, aga sellises olukorras on alati võimalik oma vigu tunnistada ja vaadata, kuidas edasi minna ning oma äri läbipaistvamaks muuta. Ei tasu hakata mitte konkurente süüdistama, vaid pigem pöörata tähelepanu turu probleemkohtadele,” ütles La Muu üks omanik ja juht Rasmus Rask.

“Meie tahame edendada läbipaistvat äripraktikat ja soovitame teha seda ka teistel. Me ei taha olla aktiivselt Olerexi vastu ega kutsuda teisi ettevõtteid neid boikottima, kuid loodame, et Olerex õpib sellest olukorrast. Me ei välista, et oleme tulevikus jälle nende kliendid,” lisas ta.

Miller kinnitab oma äri ausust. Olerexi juht kinnitas eile Äripäeva veebis ilmunud arvamusloos, et nad on äri ajanud ausalt ja seadusekuulekalt, parimatest arusaamadest lähtuvalt. “Turg on alati mitmekülgne – võidakse müüa sama kaupa eri hinnaga või ka eri kaupa sama hinnaga. Tüssata ei pruugi saada mitte ainult lõpptarbijad, vaid ka ettevõtted ise,” leiab Miller.

Samas tegi ta etteheiteid nii konkurentidele kui ka maksu- ametile. “Sloganites ­ausale kütusele rõhuv Alexela Oili juhatuse esimees hindas olukorda järgnevalt: “Teie kirjeldatud skeemis on keeruline näha midagi muud peale maksudest vabanemise.” Sellist avaldust turuosalise poolt on isegi raske kommenteerida. Psühholoogid ütlevad, et fakt, mida eriti intensiivselt enda kohta rõhutad, osutub tihti põhiliseks probleemiks,” kirjutas Miller näiteks Alexela kohta.

Maksuametit süüdistas Olerexi juht selles, et amet jagab tegevuslubasid ebaausatele turuosalistele.

“Teadaolevalt väljastab just eespool nimetatud asutus isikutele õigusi kütuse ostu ja müügiga tegelemiseks, samuti kontrollib aktsiisiladudest kütuse vabasse ringlusesse väljastamist ning tal on ülevaade tehingute hindadest. Tekib küsimus, miks maksu- ja tolliamet väljastab tegevuslubasid ebaausatele turuosalistele,” kirjutas Miller.

Hetkel kuum