5. november 2014 kell 4:00

Avatakse otselend Tallinnast Ateenasse

Aegean Airlines avab otseliini Ateenast Tallinna  Foto: Aegean Airlines

Kreeka lennufirma Aegean Airlines alustab otselendudega liinil Tallinn-Ateena 20. juunil 2015.

Aegean Airlines on Kreeka suurim lennufirma, mis alustas 1999. aastal kahe lennukiga, lennates kolmel liinil.

Tänaseks on Aegean Airlines lennukipargis 30 Airbusi ning lennatakse rohkem kui 87 rahvusvahelisse sihtkohta Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas ning 33 kodumaisesse sihtkohta.

2013 aastal teenindati 6,8 mln reisijat.

Aegean Airlines on nn täisteenindusega lennufirma, mis pakub mugavaid ühendusi ning korralikku pardateenindust, süüa ja juua.

Otselennud Tallinnast Ateenasse hakkavad esimesel aastal toimuma hooajaliselt, üks korda nädalas laupäeviti. Tallinnasse hakkab Aegean Airlines lendama 168-kohalise Airbus 320-ga. Tegemist on hooajalise lennuga 20. juunist kuni 19. septembrini 2015. Lennud Ateenast väljuvad reedeti enne südaööd ning Tallinnast laupäeva varahommikuti.

„Meil on hea meel, et kreeklased meisse usuvad ja otselendudega Ateenasse alustavad. On igati mõistetav, et alustatakse hooajaliselt ja kui läheb hästi, siis tuleb sagedusi juurde,“ teatas Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

„Iga lennuliini püsimajäämine Tallinnas sõltub meist endist – reisijatest. Seega julgustan kõiki seda võimalust kasutama ja järgmisel suvel Kreekasse lendama. Aga praegu soovitan kõigil lennata otselennuga Portugali pealinna Lissaboni, sest just praegu vajab meie toetust TAP Portugal ja Lissaboni otseliin,“ lisas Sakkov.

Hetkel kuum