Pille Ivask • 7. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

USA naftatootjad loobuvad laienemisplaanidest

Naftatootmine  Foto: epa

Texase ja Põhja-Dakota naftatootjad on seisanud plaani ehitada juurde nafta puurkaeve, kuna nafta hind on languses, kirjutab Wall Street Journal.

USA nafta hind on langenud alates juunikuust üle 25% ehk alla 80 dollari barreli kohta. Põhjuseks peetakse valdavalt Saudi-Araabia strateegilist käiku, kus nafta hind lasti turuosa taastamiseks alla. Eilse seisuga oli ühe barreli hind 77,91 dollarit.

Continental Resources Inc, kes on Põhja-Dakota üks suuremaid naftatootjaid, ei kavatse tuleval aastal puurkaeve juurde teha. Teine USA energiaettevõte Conoco Phillips Co on samuti teada andnud, et ettevõte eelarve väheneb ning seega ei plaanita uusi puurkaeve ehitada.

Lisaks on sarnastest plaanidest teada andnud ka Texases asuv nafta- ja gaasikompanii Pioneer Natural Resources.

„Mis puutub turuosasse, siis selles mõttes oleme me Saudi-Araabiaga sõjas,“ kommenteeris Pioneer Natural Reourcesi juht Scott Sheffield investoritele. Seni pole ettevõte oma plaane seoses nafta puurimisega veel avalikustanud, kuid Sheffield on öelnud, et kõik sõltub sellest, missugune on nafta hind järgnevatel kuudel.

Hüdrauliline tootmine ning horisontaalpuurimine on tõstnud USA naftatootlust alates 2010. aastast üle 60% võrra üheksale miljonile barrelile päevas.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt