Mait Kraun • 24. november 2014
Jaga lugu:

Gundlach: Fed võtab aluseks turgude ootused

Jeffrey Gundlach
Jeffrey Gundlach  Foto: Bloomberg

Investeerimisguru Jeffrey Gundlach ütles esmaspäeval, et tema ootab intressimäärade tõusu 2015. aastal. Ta nentis, et Föderaalreserv ei võta aluseks majanduse olukorda, vaid turgude ootusi.

Investeerimisfirma Double Line Capital tegevjuht ütles CNBC-le saates „Squawk Alley“, et Föderaalreservi poliitikud võivad hakata tõstma intressimääri kõigest seetõttu, et neilt seda oodatakse.

„Föderaalreserv ei tohiks intressimääri tõsta, samas ei taha nad ka nullprotsendi tasemega jätkata. Ülesanne on väga keeruline,“ ütles Gundlach. „Nad võivad tõsta intressimääri ka lihtsalt selleks, et näha, mis juhtub.“

Samuti ennustas Gundlach, et nafta hinnad lähevad sellel aastal veelgi madalamale. Naftaturud on oma „tsükli teises osas“, kus hinnad langevad, sest alla 80 dollari langenud hind on hakanud pigistama ka tootjaid.

Gundlachi arvates tõustavad naftatootmist trotslikult riigid, mis sõltuvad naftatuludest, luues sellega toorme jaoks nõiaringi, mis surub hinda veelgi madalamale. Ta ennustas, et WTI toornafta jaoks on 70 dollarit barrelit kohta tähtis verstapost: kui hind läheb sellest allapoole, tabab naftat veelgi järsem langus.

Samuti ütles Gundlach, et 75 dollarilise hinna puhul võiks tarbijahinnaindeks olla nullilähedane, mis tähendab, et inflatsiooni majanduses ei ole. Täna kaupleb WTI toornafta 76 dollari juures.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt