Mait Kraun • 5. detsember 2014
Jaga lugu:

USA tööturu andmed panid dollari rallima

Inimesed ootavad USA-s järjekorras, et neile tööd pakutaks.
Inimesed ootavad USA-s järjekorras, et neile tööd pakutaks.  Foto: Bloomberg

USA dollar tugevnes täna uute rekorditeni. Novembri töötururaport näitas oodatust paremaid andmeid ning see suurendab ka ootusi, et Föderaalreserv võib intressimäärasid oodatust varem tõstma hakata.

Tööandjad palkasid novembris enim töötajaid ligi kolme aasta jooksul. Samuti toimus tugev palgakasv ja töötuse määr püsis kuue aasta madalaimal tasemel – 5,8 protsendil, selgub USA tööturu raporti andmetest.

Selle nädala alguses Föderaalreservi ametnike poolt tehtud kommentaarid viitavad, et kaalutakse oodatust varasemat intressimäärade tõstmist. Sõna võtsid New Yorgi FEDi president Willam Dudley ning FEDi aseesimees Stanley Fischer, kes osutasid intressimäärasid kommenteerides tugevatele majandusandmetele.

„FED on juba märku andnud, et midagi muudetakse. Dudley ja Fischeri kommentaarid näitavad, et rahapoliitika normaliseerimisele hakatakse väga tõsiselt mõtlema,“ ütles CitiFX valuutastrateeg Steven Englander.

Reedesed tööturuandmed muudavad tõenäoliselt ka turgude ootusi. Investorid on nüüd eeldamas, et intressimäärade tõus tuleb 2015. aasta keskel, mitte järgmise aasta kolmandas kvartalis.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt