Merkel on aastalõpukõnes Venemaa suhtes kriitiline

31. detsember 2014, 07:38
Angela Merkel aastalõpukõne salvestusel
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141231/NEWS/141239952/AR/0/AR-141239952.jpg

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel alustab oma aastalõpukõnet karmi sõnavõtuga Venemaa suhtes, öeldes, et Euroopa ei aktsepteeri Venemaa relvategevust regioonis, kirjutab Wall Street Journal.

„Pole kahtlustki, et me tahame, et Euroopas oleks tagatud julgeolek koos Venemaaga, mitte Venemaa vastu. Lisaks pole kahtlustki, et me ei kiida heaks tugevama võimu, mis pole rahvusvahelise õigusega kooskõlas,“ lausus Merkel. Merkeli sõnavõtt jõuab teleekraanile täna õhtul.

Merkel märgib kõnes, et Euroopa peab olema tugevam kui kunagi varem, et kaitsta oma rahu ja väärtusi. Viimased on tema sõnul Euroopa tuleviku alustalad.

Lisaks sellele oli Merkel kriitiline ka Saksamaal leviva immigratsioonivastase liikumise suhtes. Viimastel nädalatel on Ida-Saksamaa linnas Dresdenis toimunud mitu meeleavaldust muslimikogukonna vastu. Protestiavaldusi juhib grupeering Pegida.

Merkel kutsus sakslasi üles selle grupeeringu ideedega mitte kaasa minema. Tema sõnul on Pegidat toetavate inimeste süda täidetud eelarvamuste, kalkuse ning vihaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2014, 08:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing