Äripäev • 20. jaanuar 2015 kell 12:35

Sulling otsib Jaapanis Eesti piimale turgu

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling.  Foto: Eiko Kink

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling on sel nädalal koos Eesti ettevõtjate delegatsiooniga visiidil Jaapanis, et arutada majanduskoostöö laiendamise võimalusi.

Täna kohtus Sulling koos E-Piima ja Eesti Piimaliidu juhatuse esimehe Jaanus Murakaga Jaapani suurkorporatsiooni Marubeni toiduainete valdkonna juhtidega, kellega püütakse kokkuleppele jõuda Eesti piimatoodete ekspordis.

Sulling ütles, et läbirääkimised Marubeni kontserniga algasid septembris, nende esindajad on käinud tutvumas Eesti piimatööstustega ning tänaseks on jõutud reaalsetele tulemustele väga lähedale.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas kohtub sel nädala Tokios ja Osakas ka lõppostjatega, kes on huvitatud nii Eesti juustu kui ka demineraliseeritud vadakupulbri ostmisest. „E-Piim on valmis Jaapanisse müüma 5000 tonni juustu aastas ja sama suure koguse vadakupulbrit,“ ütles Murakas.

Marubeni Corporationi käive oli viimasel majandusaastal 132,4 mld USA dollarit ja puhaskasum 2 mld USA dollarit. Marubenil on 120 esindust üle 65 riigis. Korporatsioon tegutseb 12 tööstussektoris, alates toiduainetetööstusest ja lõpetades energeetika- ja metallitööstusega.

Minister Sulling kohtub Tokios Jaapani rahandusministeeriumi aseministri Isshu Sugawaraga, Jaapani majanduse-, kaubanduse- ja tööstuse aseministri Daishiro Yamagiwaga, parlamendi asevälisministri Kazuyuki Nakanega ning Jaapani-Eesti parlamendirühma esindajatega. Samuti on kavas kohtumised mitme Jaapani suurkorporatsiooniga.

Ministrit saadab äridelegatsioon, kuhu kuuluvad Transiidikeskus, EVR Cargo, Codeborne, Ericsson, Tallinna Lennujaam, E-Piim, Molycorp Silmet ja Chemi-Pharm. Kohtumistel osaleb ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht Hanno Tomberg.

Hetkel kuum