Äripäev • 22. jaanuar 2015 kell 5:05

Paide autorollotaja loobub kandideerimast

Paide abilinnapea Janno Lehemets.  Foto: Facebook

Riigikogusse pürgiv reformierakondlasest Paide abilinnapea Janno Lehemets teatas eile, et loobub kandideerimast seoses ebaõnnestumistega ettevõtluses.

"Astun homme (täna - toim) riigikogu valimiskarussellilt maha. Ebaõnnestumised ettevõtluses käivad poliitikuna veel tükk aega kaasas, lastes paljusid asju tegelikkusele mittevastavalt kajastada," teatas Lehemets oma Facebooki lehel.

Äripäev kirjutas, et võlgades transpordifirmad tankistidele müünud Lehemets on pankrotis ja tema tegevuse uurimiseks algatati kriminaalasi.

Vahetult enne jõule kuulutati välja Lehemetsa pankrot, millega kaasnes ettevõtluses ebaõnnestunud poliitikule ärikeeld. Võlanõudeid on tema vastu praeguseks esitatud suurusjärgus 380 000 eurot.

Järva Teataja teatel ütles Lehemets, et luges eile õhtul Äripäeva veebilehest uudist, et tema kohta on seoses varasema äritegevusega alustatud kriminaalmenetlust. "Ma ei teadnud sellest midagi," kinnitas ta.

Lehemets ütles, et pole äri ajades seadust rikkunud, kuid seda on valimiste eelsel ajal raske tõestada, ja ta ei soovi, et tema tõttu erakond kannataks.

Lehemets lisas, et parteist ta välja astuda ei kavatse ja jätkab tööd Paide abilinnapeana.

Hetkel kuum