Äripäev • 11. veebruar 2015 kell 8:36

Lux Express läheb Poola siseliinile

Lux Express loodab Poola turul täita tühimikku odavbussifirmade ja kõrgema hinnaklassiga rongi-lennuki vahel.  Foto: Erik Prozes

Bussifirma Lux Express alustab märtsi alguses Varssavi–Krakovi bussiliiniga tegutsemist Poola siseturul, kuhu kavatseb teha enam kui 5 miljoni eurose investeeringu.

„Poola turul valitseb praegu tühimik odavbussifirmade ja kõrgema hinnaklassiga rongi-lennuki vahel ning just sellesse segmenti sobitub Lux Express kliendile pakutava mugava ja kvaliteetse teenuse ning mõistliku hinnaga,” lausus Lux Express Grupi juhatuse esimees Hannes Saarpuu. “Alates 5. märtsist avame bussiliini Poola kahe suurema linna Varssavi ja Krakovi vahel, kus Lux Expressi bussid teevad mõlemas suunas iga päev seitse väljumist.”Saarpuu sõnul on Varssavi–Krakovi liin esimene samm Poola siseturul, kuhu investeeritakse 2015. aasta jooksul üle 5 miljoni euro. Seni on Lux Express Poola turul tegutsenud läbi oma Simple Express kaubamärgi rahvusvaheliste liinide.“Näeme tulevikus laienemisvõimalusi ka mujal Poolas – linnades nagu Gdansk, Poznan, Wroclaw, Lodz jm,” märkis Saarpuu. “Suve alguseks sõidab Poola siseliinidel 15 Lux Express bussi.”Saarpuu sõnul lõi suurele Poola turule sisenemiseks aluse ettevõtte viimaste aastate edukas majandustegevus. 2014. aastal kasvas Lux Express Grupi reisijate arv nii uute rahvusvaheliste kui ka Eesti-siseste bussiliinide toel ligi 2,3 korda, 1,65 miljoni reisijani, ja grupi kasum kasvas ligi kaks korda – 2,5 miljoni euroni.Lux Express Grupi käive oli eelmisel aastal 21 miljonit eurot ja kasum 2,5 miljonit eurot. Võrreldes ettevõttele samuti eduka 2013. aastaga ületas 2014. aasta käibe tulemus aasta varasemat ligi 7 miljoni euro võrra. Kasum kasvas 1,1 miljoni euro võrra.Jõulist kasvu toetas märkimisväärselt Eesti siseliinide äri omandamine 2014. aasta alguses.

Saarpuu sõnul näitab kogemus Eesti siseliinidelt, et Lux Express on ka riigi poolt tugevalt doteeritud rongioperaatoriga konkureerides suutnud klientide usaldust hoida ja reisijate arvu kasvatada. Kõigist Lux Expressi reisijatest moodustasid Eesti siseliinidel reisijad 2014. aastal ligikaudu 50% ning kokku kasvas neil liinidel reisijate arv 9 protsenti.Samuti käivitusid edukalt uued rahvusvahelised liinid. „Möödunud aastal avatud uued Helsingi–Peterburi, Vilnius–Varssavi–Praha ning Riia–Moskva ja Tallinn–Moskva liinid on näidanud nõudluse olemasolu neil suundadel ning reisijad on uue teenuse hästi vastu võtnud,” ütles Saarpuu. “Samuti kasvavad Balti suunad – Tallinna, Riiat ja Vilniust ühendavatel liinidel kasvab pidevalt ärireisijate hulk.”Lux Express Grupp on rahvusvaheline transpordiettevõtete võrgustik, kes tegutseb Eesti, Läti, Leedu, Poola, Venemaa, Soome ja Saksamaa turul.

Hetkel kuum