Äripäev • 12 veebruar 2015

Saaremaal alustab kodumaine limonaaditehas

Saaremaal hakatakse tootma õunalimonaadi  Foto: EPA

Kui kõik läheb plaanipäraselt, saab juba sel suvel maitsta Saaremaal Karja külas naturaalsest õunamahlast toodetud limonaadi, kirjutab Saarte Hääl.

Öun Drinks OÜ tootmisjuht Juhan Kanemägi, kes lõpetas eelmisel aastal Tallinna Tehnikaülikoolis toidutehnika ja tootearenduse magistrantuuriõpingud, teeb koos kolme partneriga ettevalmistustöid Lao kinnistul asuva hoone rekonstrueerimiseks. “Ise oleme teinud algtöid, aga siia tuleb esiteks ehitada korralik vahelagi ja põrand ning seinad vajavad viimistlust,” ütles ta.

Leping ehitajaga on sõlmimisel, kuid mõningaid detaile me veel arutame, selgitas Kanemägi, kelle sõnul võiksid ehitustööd alata lähima kuu jooksul. Limonaaditootmiseks vajalikud seadmed on tellitud ja peaksid üsna pea kohale jõudma. Ka veterinaar- ja toiduametiga on Kanemäe sõnul esmased põhimõttelised kooskõlastused tehtud.

Nii-öelda stardimahl, mis pärineb Viljandimaalt Polli külast, on ettevõttel sügavkülmas olemas. Edaspidi proovitakse võimalusel aga kohalike õuntega läbi ajada.

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Hetkel kuum