Äripäev • 16. veebruar 2015 kell 11:09

Aswani investeeris firmade rahastamist pakkuvasse idusse

Sonny Aswani.  Foto: Andras Kralla

Seni Eestis tselluloosi- ja paberivabrikusse ning kinnisvarasse investeerinud Sonny Aswani hakkas riskiinvestoriks.

Eesti rikaste topis 18. kohta hoidev Sonny Aswani investeeris ettevõtete rahastamisele keskenduvasse idufirmasse Investly ning lisaks panustab ta otse ühisrahastusplatvormi kaudu laenu saavatesse projektidesse, teatas Investly.

“Nagu on tõestanud TransferWise ja Bondora on Eesti juurtega finantstehnoloogia ettevõtetel suur potentsiaal ning Investly aitab muuta arusaama väikeste ja keskmise suurusega (VKE) ettevõtete finantseerimisest. Minu arvates on Investlyl väga hea võimalus laieneda tehnoloogilise integratsiooni ja innovatsiooni najal uutele turgudele,” ütles Aswani.

Investeeringu suurus ei kuulu poolte kokkuleppel avalikustamisele. Investly juhatuse liige Siim Maivel märkis, et on konfidentsiaalne kui suure osa Investlyst Aswani endale haukas ning ka kui suure summa Aswani ettevõtetele laenuandmiseks investeerib. Küll aga kinnitas ta, et Aswani sarnaseid investoreid on firmal ühtekokku kümne ringis.

Sonny Aswani kommenteeris, et nii tehing ja ka osaluse suurus on konfidentsiaalne, kuna ta ei ole investorina üksi. „Esindan investorite mix-i , seal on eestlasi kui ka välismaalasi,“ ütles ta.  

Investly vahendusel saavad nii era- kui ka juriidilised isikud ärilaenu võtta. Kõik platvormil pakutavad investeerimisvõimalused on eelnevalt läbinud põhjaliku taustakontrolli äriplaani, finantsnäitajate ja krediidikõlbulikuse osas. Investeerimisprotsess töötab  vähempakkumise põhimõttel oksjoni vormis, kus investoritel on rahastuse taotlejatele võimalik teha pakkumisi. Pakkumiste tulemusel kujuneb lõplik intress, millega protsessi edukal läbimisel sõlmitakse laenuleping. 

Hetkel kuum