Kaisa Gabral • 20. märts 2015 kell 6:06

Novatours: Tuneesia reise me ära ei jäta

Novatours Tuneesia reise ära jätta ei planeeri.  Foto: Andres Haabu

Tuneesiasse reise korraldava Novatoursi tegevjuht Andree Uustal märkis, et selle nädala terrorirünnakute tõttu, milles hukkus 17 turisti, pole nende ettevõttel plaanis oma Tuneesia reise ära jätta.

„Meie reisid Tuneesiasse on planeeritud alates 1. maist, pea poolteist kuud on aega. Monitoorime seisu, kas olukord stabiliseerub. Kuid seni on pigem olnud tegemist ühekordsete rünnakutega, nagu on neid olnud Rootsis, Kopenhaagenis, Pariisi ja mujal," põhjendas Uustal. "Need, kes broneerisid meie reisid kevadeks või sügiseks, on seni väga rahulikud - mõni üksik kõne on olnud, kuid reisi tühistada pole keegi tahtnud.“

Sel nädalal ründasid terroristid Tuneesia pealinnas Tunises muuseumi ning tapsid 17 turisti. Kuna Novatoursi Tuneesia reiside hooaeg pole veel alanud, siis pole praegu kohapeal ühtegi nende klienti. Uustal lisas, et ka Suurbritannia, Belgia ja Saksamaa jätkavad oma reise Tuneesiasse.

„Meil on Egiptuse kogemus ka olemas. Kui välisministeerium tõstis toona kevadel Egiptuse riskitaset, siis meie jätsime oma reisid sinna ära. See tõi meile palju paksu pahandust, kuid reisijate turvalisus on meie jaoks oluisem,“ rääkis Uustal. Ta lisas, et selliste juhtumite puhul suhtlevad reisifirmad palju kohalike partnerite ja välisministeeriumiga ning viivad ennast kurssi sihtriigi olukorraga.

„Eks enne Tuneesia reise vaatame olukorra uuesti üle. Kui vaja, siis kaalume ka reisi ära jätmist, kuid praegu selleks põhjust ei näe,“ märkis Uustal.

Ta lisas, et kogu maailmas on olukord muutunud närviliseks ja rahutuks, see on üldine paratamatus, kuid pole näha, et seetõttu inimeste reisihimu väheneks. „Meie üldine reisimaht pole vähenenud, oleme igal aastal hoopis veidi kasvanud. Need piirkonnad, kuhu meie reise teeme, on õnneks siiani ka rahulikumad olnud - Vahemere-äärne kant ning Türgi ja Bulgaaria,“ rääkis Uustal.

Tuneesia pealinnas Tunises sai mõni päev tagasi terrorirünnakus muuseumile surma 17 välisturisti kaheksast riigist - Jaapanist, Austraaliast, Columbiast, Prantsusmaalt, Poolast, Itaaliast, Saksamaalt ja Hispaaniast. Terroristid ründasid Kalašnikovi automaatidega.

Hetkel kuum