Äripäev • 19. mai 2015 kell 13:00

Leedo laevafirma ähvardab ajalehte kohtuga

Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo  Foto: Veiko Tõkman

Saaremaa päevalehele Meie Maa saatis Vjatšeslav Leedole kuuluvat Saaremaa Laevakompaniid (SLK) esindav advokaat kirja, milles nõudis möödunud neljapäeval praamide Saksamaale saatmisest kirjutanud artiklis avaldatud info ümberlükkamist, vahendab Ärileht.

Kirjas väidetakse, et artiklis avaldatud andmed on täielikult ebaõiged, ebatäpsed, ajakirjaniku poolt kontrollimata ning esitatud ilmselgelt ajendatuna teadlikust soovist rünnata SLK-d ning teenindavat laevapersonali.

"Artiklis esitatud väited ja faktid SLK poolt parvlaevade Saaremaa ja Muhumaa Saksamaale viimise kohta ning vanade parvlaevade liinile toomise kohta ei vasta tõele ning on SLK au teotavad ja head nime kahjustavad," seisis kirjas. Samuti öeldakse, et Meie Maa on rikkunud Eesti ajakirjanduseetika koodeksit.

Meie Maa peatoimetaja Veiko Visnapuu selgitas, et väljaandel on võimatu antud olukorras SLK nõudmisi täita. „Praegune info, mis meie käsutuses on ja mida vahendas näiteks ka tänane Postimees, tekitab ju sellise olukorra, et me peaksime vabandama selle eest, et avaldasime tõde,“ ütles Visnapuu.

SLK nõuab avaldatud ebaõigeid andmeid ja väärtushinnanguid sisaldava teksti ümberlükkamist jaartiklis esitatud ebaõigeid väiteid ümberlükkava teksti avaldamist väljaandes Meie Maa artikliga samadel lehekülgedel ning samas mahus nii trükis kui ka veebilehel. Samuti nõutakse artikli eemaldamist väljaande veebilehelt ja kõigist avalikest allikates, sh sotsiaalmeedias.

Juhul, kui nõudmisi ei täideta, lubab SLK esitada hagiavalduse artiklis avaldatud ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja ebaõigete andmete ja ebakohaste väärtushinnangute avaldamisega SLK-le tekitatud mittevaralise kahju hüvitamiseks.

Kogu kirja saab lugeda siit.

Hetkel kuum