Mait Kraun • 6. juuli 2015 kell 17:52

Kreeka sai uue rahandusministri

Kreeka uus rahandusminister Euclides Tsakalotos  Foto: EPA

Uueks Kreeka rahandusministriks sai erinevate meediaväljaannete andmeil seni läbirääkimiste koordinaator olnud Euclides Tsakalotos.

Vaatamata sellele, et kreeklased hääletasid eilsel referendumil „ei,“ astus Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis tagasi. Ta põhjendas seda asjaoluga, et ilma temata on riigi valitsusel võlaläbirääkimisi parem pidada. Praeguseks on Kreeka leidnud omale juba uue rahandusministri.

Turud võtavad Tsakalotose saamist rahandusministriks positiivse märgina, sest teda peetakse Syriza partei kontekstis inimeseks, kes on valmis ka järeleandmisi tegema. Just tema oli see, kes pandi mais kõnelusi juhtima pärast seda, kui Varoufakis ajas oma vastuolulise jutuga võlausaldajad tagajalgadele.

Tsakalotos on lõpetanud Oxfordi ülikooli majandusteaduse erialal ning töötab ka asevälisministrina. Tsakalotos on suutnud Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghiga suhteid soojendada ja analüütikute sõnul on just tema see, kes suudab läbirääkimisi võimalikult kiiresti taasalustada.

„Varoufakis muutus toksiliseks ja ta pidi minema. Tsakalotos on olnud kõneluste meeskonna üks võtmetegijaid. Ta on üks Syriza partei arukamatest ja mõõdukamatest inimestest ning tema määramine rahandusministriks suurendab võimalust saavutada kõnelustel positiivne tulemus,“ ütles ICBC Standard Banki ökonomist Demetrios Efstahiou.

Hetkel kuum