Kadi Neemre • 1. oktoober 2015 kell 17:18

Manhattani kinnisvara hinnad taevas

Foto: EPA

Kolmandas kvartalis tegid Manhattani kinnisvara hinnad rekordi, kerkides 11497 dollarini ruutmeetri eest, selgub värskst raportist.

Douglas Ellimani poolt koostatud raporti kohaselt oli Manhattani kinnisvara urg hoolimata globaalsest majanduse nõrkusest ja volatiilsetest aktsiaturgudest üllatavalt tugev, vahendab CNBC.

Vaba kinnisvara jääb üha vähemaks, hinnad kasvavad ning kortereid müüakse üha kiiremini ning tihti pakuvad ostjad üksteisest üle. Hoolimata mõningastest väidetest, et kinnisvara turg, eriti luksuskinnisvara, on jõudmas mullini, ei paista turg jahtumise märke veel ilmutavat.

“Kõik müüakse nii kiiresti maha, ma ei näe võimalust, et see võiks mulliks kujuneda,” sõnas Douglas Ellimani juht Howard Lorber.

“Ma usun, et mingil määral järgib kinnisvara aktsiaturge, kuid samas ostavad inimesed kinnisvara ka elamiseks, mitte ainult investeerimiseks,” lisas ta.

Raporti kohaselt kasvas Manhattani korteri müügihind võrreldes aastatagusega keskmiselt 3% 1 737 565 dollarile.

Müügitehingute arv kasvas võrreldes eelmise aastaga 10% ning võrreldes teise kvartaliga 37%

Keskmine ruutmeetri hind kasvas aastaga 18% ning võrreldes eelmise kvartaliga, 11%; hindu on tõstnud peamiselt kortermajade uusarendused.

Hoolimata sellest, et Manhattani pilvepiiril teeb tööd palju kraanasid ja ehitatakse uusi maju, on müügioleva kinnisvara hulk jätkuvalt madal ning on isegi languses.

Kuna müügil on nii väike hulk kinnisvara, käib pidevalt hinnasõda. Enam kui pool müüdud kinnisvarast müüdi teises kvartalis kas müügihinnaga või üle selle – see on viimase seitsme aasta rekord.

Keskmiselt osteti korter 73 päeva peale müükitulekut – see on kiireim müük eales.

Hetkel kuum