Kadi Neemre • 5. oktoober 2015 kell 19:10

Microsoft tuleb turule uute nutitelefonidega

Foto: EPA

Microsoft tuleb peagi turule oma uusima nutitelefonide seeriaga, proovides taaskord saada jalga uksevahele maailmas, milles domineerivad Apple’i iOS ja Google’i Android.

Windows loodab, nende uus Windows 10 operatsioonisüsteem saab uute nutitelefonide edu aluseks, vahendab CNBC.

Microsoft tutvustab homme New Yorkis toimuval üritusel muuhulgas oma kahte uut nutitelefoni, nutikella, tahvelarvutit ning Windows 10 mobiiliversiooni.

IDC analüütikud prognoosivad, et Microsofti nutitelefonide turuosa sellel aastal on kõigest 2,6%, mistõttu on massiturg ettevõtte jaoks suletud.

“Nad teavad, et nad on selle generatsiooni kaotanud,” sõnas IHS’i mobiiliosakonna juht Ian Fogg.

“Windowsi mobiili operatsioonisüsteem on nutitelefonide turu jaoks sobimatu,” lisas ta.

Sellel suvel tuli Windows välja oma uue operatsioonisüsteemiga, Windows 10-ga, mis peaks tõrgeteta töötama kõikides seadmetes ja erinevatel platvormidel.

“Meie jaoks on see kriitiline, me näeme seda osana laiemast ökosüsteemist. Me tahame, et meie kliendid kogeksid Windows’i kõikides seadmetes,” märkis anonüümseks jäänud allikas.

Analüütikute hinnangul on Windows 10 paigaldatud juba 100 miljonile seadmele. Kuigi Microsoft loodab, et see meelitab palju potentsiaalseid uusi kliente, ei ole analüütikud kindlad, kas ettevõttel õnnestub haarata omale osa turust, mida iOS ja Android kontrollivad 96% ulatuses.

 

Hetkel kuum