Äripäev • 20. oktoober 2015 kell 7:07

Valitsus algatas nullbürokraatia kampaania

Kristen Michal  Foto: Eiko Kink

Neli majandusvaldkonnaga seotud ministrit kutsuvad ettevõtjaid ja organisatsioone üles kaasa mõtlema ja välja pakkuma ideid, kuidas vähendada halduskoormust.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal, ettevõtlusminister Liisa Oviir, rahandusminister Sven Sester ja riigihaldusminister Arto Aas algatasid halduskoormuse vähendamise ehk nullbürokraatia projekti, millel on kaks põhisuunda: riigile esitatava aruandlusvajaduse kriitiline ülevaatus ning ettevõtjate halduskoormuse vähendamine andmeedastuse kaudu.

Ministrite ühispöördumises palutakse ettepanekuid aruandluse ja andmete esitamise vajaduse kriitiliseks ülevaatuseks.

„Ettevõtjate endi panus on aruandluse kriitiliseks ülevaatuseks tähtis nii tagasisidena kui tööna krokodillide komisjonis. Tulevikus tuleb iga aruande puhul selle tellijal vastata küsimusele, mis juhtub, kui seda pole. Kui head vastust ei ole, pole seda aruannet või andmevälja ilmselt ka vaja,“ sõnas majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Ettevõtjaid kutsutakse üles 1. detsembriks tegema oma esindusorganisatsioonide kaudu ettepanekuid halduskoormuse vähendamiseks, protseduuride muutmiseks või andmeväljade kaotamiseks/lisamiseks.

Ettepanekud koondab rahandusministeerium ning töösse minevad ettepanekud saavad selgeks tuleva aasta veebruariks.

Ettevõtjate ettepanekuid oodatakse vabas vormis kirjeldusena koos tüli tekitanud näidetega. Ettepanekud tuleb esitada hiljemalt 1. detsembriks aadressile nullbyrokraatia@fin.ee.

Hetkel kuum