Kaisa Gabral • 29. oktoober 2015 kell 6:05

Transiidikeskuse juht: meie kollektiiv toetab vallandamist

Transiidikeskuse ASi juhatuse esimees Erik Laidvee (vasakul).  Foto: Veiko Tõkman

Kui ametiühingute esindajad piketeerivad usaldusisiku vallandmise vastu, siis Transiidikeskuse juhi Erik Laidvee sõnul toetab kogu nende kollektiiv töötaja vallandamist.

Tema hinnangul ei ole ametiühingu liikmetel Transiidikeskuse konteinerterminali sissepääsemise õigust, sest see on eritsoon.

Soovin küsida seoses Transiidikeskuse ASi ja ametiühingute konfliktiga, millega on seotud ka Sergei Mastepan, kes on vallandatud – mis juhtus, mis toimub? Ma ei saa praegu midagi kommenteerida. Ametiühing on vaidlustanud vallandamise kohtus ja kohus tegeleb sellega.

Jüri Lember käis Muuga sadamas ja üritas koos ametiühingu liikmetega Transiidikeskuse konteinerterminali sisse pääseda, kuhu tal on tema sõnul seaduslik õigus sisse pääseda, kuid… Ei ole, see on eritsoon ja tal pole mingit seaduslikku ­õigust sinna siseneda.

Isegi mitte ametiühingute… Vabandage, meil on tegelikult palgatud ametiühingutega läbirääkimisteks esindaja, kes tegeleb selle asjaga. Need on puhtalt ­õiguslikud küsimused, mis lahendatakse kohtus.

Teie sõnul tal pole õigust territooriumile pääseda? Kindlasti mitte. Kui nemad arvavad, et neil on see õigus, siis pöördugu kohtusse. Ma ei saa aru, miks see küsimus Äripäeva puudutab?

Tegemist on suure ettevõttega, ikka puudutavad meid selle ettevõtte tegemised. Tahtsin küsida veel seda, et kolm inimest seisid Tornimäe parkla ees ja piketeerisid, et Mastepan tööle ennistataks. Nad väitsid, et te olete Transiidikeskuse majaesise platsi vastupiketiks broneerinud – kas see vastab tõele? Teate, see on selline absurd, et ma ei vaevugi seda kommenteerima. Kui neil on mingid soovid, las nad pöörduvad kohtusse või kuhu iganes. Meil on nende vastu juba neli või ma ei tea mitu kohtuasja algatatud.

Aga te ei ole siis majaesist platsi broneerinud? Miks ei ole siis!? Meil on õigus broneerida neid platse ükskõik miks.

Aga mis üritus teil seal siis tuleb? Meil on vastupidine üritus, meie kollektiiv toetab Mastepani vallandamist.

Millal see üritus tuleb? Kogu aeg, pidevalt.

Kas seal mingit tegevust ka toimub, ma tahaksin seda vaatama tulla. Veel kord – avalike ürituste korraldamine on vastavalt seadusele reguleeritud ja see, kuidas neid üritusi seal korraldatakse, see on avaldatud ka vastavatel saitidel.

Jah, aga te teate sellest asjast ju rohkem kui mina ja teate, millal see vallandmise toetamise pikett toimub? Veel kord – see küsimus on meil kohtus ja vabandage, aga nüüd on aeg otsas.

Hetkel kuum