Harry Tuul • 16. november 2015 kell 11:45

Medvedevi lähikondne ostis Jurmalas kuulsa miljonimaja

Natalja Timakova esindab Dmitri Medvedevit aastast 2008.  Foto: EPA

Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi pressiesindaja Natalja Timakova perekond ostis Jurmalas 1,3 miljonit eurot maksnud maja, vahendas Läti telekanal TV3. Sama maja ja krunt kuulusid varem Läti esimese presidendi Jānis Čakste lastelastele.

Telekanali andmetel ostsid Riia lahe kaldal asuva 2700ruutmeetrise krundi Timakova koos abikaasa Aleksandr Budbergiga 2013.aasta märtsis ning Budberg sai ka investeeringuga seoses elamisloa. Samal aastal algasid ka krundil ehitustööd. Vastavalt projektile tuleb majja mitu magamistuba ja lift ning sel eesmärgil oli vaja muuta maja sihtotstarvet, kuid selle kooskõlastamine peatati.

Varem kuulus maatükk Jānis Čakste lastelastele Anna Justine Čakste-Rollinsile ja Katrina Čakste-Wilsonile, kes said selle päranduseks oma isalt Konstantins Čakstelt, kes hukkus natsi koonduslaagris.

Natalja Timakova on alates 2008. aastast Dmitri Medvedevi pressiesindaja, seda nii tema presidendi- kui ka peaministriametis oleku ajal. Aleksandr Budberg töötas 1991. aastast ajakirjanikuna ajalehes Moskovski Komsomolets, 1996. aastal oli Kremli ajakirjanike ringis. Viimastel aastatel tegeleb PRiga ning oli VTB panga presidendi nõunik, vahendas Läti Delfi.

Hetkel kuum