Äripäev • 26. november 2015 kell 15:05

Narva linnapea tagandati ametist

Narva linnapea Eduard East tagandati ametist.  Foto: Erik Prozes / Scanpix / Postimees

Narva linnavolikogu tänasel erakorralisel istungil hääletas enamik saadikuid linnapea Eduard Eastile umbusalduse avaldamise poolt, teatasid ERRi uudised.

27st kohal viibinud linnavolikogu saadikust 20 pooldas Easti tagasiastumist. Selle vastu oli viis saadikut, kaks saadikut hoidus hääletusest. Kuni uue linnapea määramiseni täidab tema kohuseid abilinnapea sotsiaalküsimustes Tatjana Patsanovskaja. Uut linnapead hakatakse valima ilmselt detsembri alguses.

Enne umbusaldushääletust kõlasid etteheited: Rüütli 8 ja Energia 2 kinnisvaraga seotud probleemid ning täitmata jäänud lubadus muuta linnavalitsuse struktuuri.

Nüüdseks juba endine linnapea Eduard East ütles rus.err.ee-le, et kui oleks tahetud lahendada küsimusi, mida esitati pretensioonide vormis, siis oleks saanud kohtuda ning neid arutada, nüüd aga korraldati linnavolikogus show.

Ekslinnapea ei hakanud nimetama inimesi, kelle ambitsioonid ja solvumised põhjustasid tema umbusaldamise ning Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni lõhenemise.

Hetkel kuum