Putini väimehest sai dollarimiljardär

12. jaanuar 2016, 18:30
Forbes avastas, et Putini arvatavast väimehest ja naftakeemiafirma Sibur kaasomanikust Kirill Šamalovist on saanud dollarimiljardär.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160112/NEWS/160119904/AR/0/šamalov.jpg

Forbes avastas, et Putini arvatavast väimehest ja naftakeemiafirma Sibur kaasomanikust Kirill Šamalovist on saanud dollarimiljardär.

Forbes hindas 33aastase Kirill Šamalovi vara, võttes aluseks naftakeemiakontserni Sibur 10% aktsiate müügi Hiina riigifirmale Sinopec. Eelmise aasta detsembris toimunud tehingu hind oli 1,339 miljardit dollarit. Tehingu hetkel kuulus Šamalovile 21,3% Siburi aktsiapakist, mille koguväärtus on järelikult 2,85 miljardit dollarit. Šamalovi lähiringi kuuluv allikas täpsustas Forbesile, et ärimees müüs Sinopecile alla 1% oma Siburi aktsiatest.

Kirill Šamalov on panga Rossija kaasomaniku Nikolai Šamalovi noorem poeg. Esimesed 4,3% naftakeemiakompanist ostis ta 2011.-2013. aastal Siburi ärijuhtidele mõeldud optsiooniprogrammi käigus. 2014. aastal ostis ta 17% ettevõttest Gennadi Timtšenkolt ja nagu ta hiljem intervjuus ütles, ahvatles teda selleks Gazprombanki krediit. Intervjuus Kommersantile rõhutas ta, et nende tehingute puhul ei olnud mängus tema isa raha. Paraku jättis ta summad enda teada, kuid ütles, et pank hindas tookord Siburi väärtuseks 10 miljardit dollarit.

Et noore Šamalovi vara kokku arvutada, pidi Forbes maha arvama tema võla Gazprombanki ees. „Me teame krediidi suurust, meile on seda kinnitanud sõltumatud allikad,“ selgitas Forbesi peatoimetaja asetäitja Nikolai Mazurin. Ta rõhutas, et Forbes on oma andmetes kindel, vastasel korral nad seda materjali ei avaldaks.

Ajakirja hinnangul on ettevõtja vara väärtus üle 1,2 miljardi dollari. Šamalovi esindaja aga keeldus seda numbrit kommenteerimast.

Sellise varandusega võib Kirill Šamalov arvestada tõusmisega Venemaa iga-aastase 200 rikkama inimese edetabeli esimesse poolde. 2015. aasta tabelis olid 1,2miljardise varanduse omanikud 67.-71. kohal.

Šamalovi villa Lõuna-Prantsusmaal Biarritzis. Selle hurmava vaatega kinnistu ostis ta Gennadi Timtšenkolt, hinnaks arvatakse 3,7 miljonit dollarit.

Saladuslik Putini väimees

Reutersi andmeil abiellus ärimees Kirill Šamalov 2013. aasta veebruaris Katerina Tihhonovaga, keda agentuur nimetas Venemaa presidendi Vladimir Putini tütreks. Reutersi andmeil peeti Šamalovi ja Putini tütre Tihhonova pulmad Peterburi lähedal mäesuusakuurordis Igora.

Reutersi allika sõnul saabus pruutpaar kohale valgete hobuste troikaga. Tseremoonial osales sadakond inimest, kellelt võeti sissepääsul ära telefonid. Kõigile külalistele anti kaela valged sallid, millel oli punane tikand K&K.

Agentuuri RosBiznesKonsalting (RBK) andmeil kuulub Kirill Šamalovile Moskva oblastis ehitusjärgus maja, mille suurus on 1429 ruutmeetrit. RBK kirjutas ka, et talle kuulub mereäärne majaga kinnistu Lõuna-Prantsusmaal Biarritzis, mille väärtus on kuni 4 miljonit dollarit ja mille Šamalov ostis Gennadi Timtšenkolt.

Reutersi andmeil kuulub Kirill Šamalovile abikaasaga kahasse umbes kahe miljardi dollari väärtuses Siburi holdingfirmade aktsiaid. Lisaks on Šamalov koos isaga tegev ka tsemendiäris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. January 2016, 18:39
Otsi:

Ava täpsem otsing