Kadri Põlendik • 27. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Linnamäe vangerdused panid Ekspress Meedia tegutsema

Ekspress Grupi tegevjuht Gunnar Kobin  Foto: Raul Mee

Uudise peale, et Margus Linnamäele kuulub enamus veebilehtede statistikat koondavast infoportaalist METRIX.Station, lõpetavad ka Ekspress Meediale kuuluvad väljaanded sinna oma andmete edastamise, ütles Ekspress Grupi tegevjuht Gunnar Kobin.

„Ma sain hetk tagasi Margus Linnamäe ettevõttest BNS telefonikõne, mis viitas sellele, et Äripäev on otsustanud ennast sealt (Metrixist – toim) välja võtta ja küsiti minu kommentaari sellele,“ rääkis Kobin. „Minu kommentaar oli, et me ilmselt käitume samamoodi,“ sõnas ta, märkides, et just võimalik huvide konflikt ja asjaolu, et Postimehe omanikul on nüüd näha ka oma konkurentide veebisaitide statistika viis neid selle otsuseni. Ta rõhutas, et see puudutab kõiki Ekspress Meedia kirjastatavaid väljaandeid, see tähendab Eesti Ekspressi, Maalehte ja Eesti Päevalehte. Delfit METRIX.Stationis ei ole.

Nimelt kuulub Postimehe suuromanikule Margus Linnamäele 80 protsenti Balti Meediamonitooringu Grupp OÜst, mis lisaks meediamonitooringule tegeleb ka tundliku ettevõtete siseinfo haldamisega. Pärast Freqmedia OÜ ühendamist kuulub Balti Meediamonitooringu Grupile veebileht METRIX.Station, mis on Eesti suurim ja kõige olulisem veebisaitide statistikat koondav infoportaal.

Kas ikkagi võib tekkida huvide konflikt, kui Postimeest omav AS Eesti Meedia ja meediamonitoorimisega tegelev Balti Meediamonitooringu Grupp OÜ on faktiliselt erinevad ettevõtted? Kobini sõnul ei ole tal sellesse usku. „City24 kuulub ju ka teadupärast Ilmar Kompusele, aga kõik turuosalised tegelikult teavad, et see kuulub Margus Linnamäele. Jutt erinevatest ettevõtetest ja panganduses kasutatavast terminist hiina müür on miraaž,“ märkis Kobin.

"Tõmbame juhtme seinast välja"

Ekspress Grupi tegevjuht ei välistanud, et õige pea lahkuvad Ekspress Meedia väljaanded ka teisest monitooringusüsteemist TNS Metrix. „Seesama Emori komme meelevaldseid portaale kokku liita ja neid idiootsete nimedega nimetada on meil ka harja punaseks ajanud ja väga suure tõenäosusega tõmbame seal ka juhtme välja,“ selgitas Kobin.

Ta viitas eile Postimehes ilmunud uudisele, et TNS Metrixi andmetel on Postimees Eesti suurim portaal. Möödunud nädala statistika järgi külastati Postimehe eri keskkondi rohkem kui Ekspress Grupile kuuluva Delfi alla koondunud portaale. Külastuste kasvule aitas kaasa Eesti Meedia grupile kuuluvate kuulutusteportaalide osta.ee ja kv.ee lisandumine meediagrupi veebikeskkondade külastatavuse koguarvu.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum