Äripäev • 10. juuni 2017
Jaga lugu:

Margus Linnamäe haardes sünnib uus monopol

Margus Linnamäe Eesti Meediat ostmas  Foto: Postimees/Scanpix

Paistab, et ravimiärimehena kapitali kogunud Margus Linnamäe paneb kokku uut ja mõjukat monopoli.

Nimelt tuli sel nädalal teade, et Baltikumi suurim meediakontsern AS Eesti Meedia, mis kuulub justnimelt Linnamäele, on alustanud ametlikke läbirääkimisi kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti üksuste ostmiseks. Kuigi tehinguni pole veel jõutud on osapoole kinnitusel huvi suur.

Arvestades, et Eesti Meediale juba kuulub ametlikult kinnisvaraportaal kv.ee, saaks Eesti Meediast hoobilt mitte lihtsalt kinnisvarakuulutuste turgu domineeriv, vaid täielikult valitsev ettevõte.

Olukorra teeb aga huvitavaks, et konkurentide hinnangul kontrollib Margus Linnamäe City24.ee tegevust algusest peale. Nimelt on City24.ee omanik ametlikult Ilmar Kompus, kes varasemalt on vahendanud Linnamäele uudisteagentuuri BNS müüki. Ametlikult omandas Kompuse ettevõt  Soome börsiettevõttelt Alma Meedia muuhulgas nii uudisteagentuuri BNS kui ka kinnisvaraportaali City24.ee. Kui BNS läks Margus Linnamäe kontserni koosseisu üsna pea, siis City24.ee on olnud endiselt ametlikult Kompuse nimel.

Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik ütles, et tema arvates kuulub City24 juba ammu Eesti Meedia omanikule, nagu ka kv.ee. “Selline on kinnisvaraturu osaliste teadmine, ja seetõttu suuremad kinnisvarabürood ka mässama hakkasid. Kui müük oleks tegelik, küllap pakutaks portaali City24 ka Ekspress Grupile, Äripäevale ja teistele võimalikele ostjatele,” kommenteeris Luik.

„Tekib küsimus, kas Ilmar Kompuse ost oli ikka tema ost või hoopiski kellegi teise oma,“ vihjas juba 2014. aastal Ekspress Gruppi juhtinud Gunnar Kobin, et Kompuse taga võivad olla peidus justnimelt Linnamäe huvid. Ka Ekspress Grupp soovis osta kinnisvaraportaali City24.

Viimases Rikaste TOPis hindas Äripäev Margus Linnamäe vara suuruseks 185,4 miljonit eurot, millega ta on jõukuselt Eestis neljandal kohal. Linnamäed on nimetatud ka sisult Eesti ainukeseks oligarhiks.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum