Mahapõlenud hotelli omanik: meil on oma versioon

27. jaanuar 2016, 09:05
Otepääl hävis tules spaahotell Bernhard.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160127/NEWS/160129739/AR/0/bernhard.jpg

Eile õhtupoolikul süttinud ja tules hävinud Otepää spaahotelli Bernhard omanik Madis Mutso ütles, et neil on oma versioon tulekahju tekkepõhjusest, kuid ta on uurijatele lubanud sellest praegu mitte rääkida.

Valga politsei asub põlengut menetlema süütamise paragrahvi järgi. "Hetkel on nii palju teada, et täna alustab Valga politsei asjaolude kontrollimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb süütamist," sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina. "Rõhutan, et tegemist on esialgse versiooniga. Menetluse raames määratakse tulekahju ekspertiis, mille tulemus kas kinnitab või lükkab esialgse versiooni ümber," lisas ta.

"Mind ennast ei olnud kohal, olin Tallinnas ja jõudsin tagasi Otepääle alles poole kümne paiku õhtul," rääkis hotelli omanik Mutso täna hommikul Äripäevale. Seega jõudis ta tagasi ajaks, mil tema hotell oli tules juba suuresti hävinud. "Eks see võtab šokki," nentis Mutso ja lisas, et tema šokiseisund möödub pigem sissepoole elades, mitte lärmates ja laamendades. "Võib-olla see mõju jõuab pisut hiljem kohale," nentis ta.

Kindlustas Seesam

Põlengu põhjuste kohta ütles Mutso, et sellest saab ehk lähipäevil rääkida. "Tegelikult ma usun, et vast lähipäevadel selgub põhjendus. Uurijad arvasid, et ükskõik, mis me arvame, ei sobi kommenteerida praegu," sõnas ta. "Ei ole hea kommenteerida, ütleme nii. Meil on oma versioon, aga kui me oleme uurijatele andnud sõna, et ei jaga kommentaare, siis ma ei saa seda murda" nentis Mutso.

Õnneks ei viibinud eile põlengu puhkedes spaahotellis inimesi, sest nädala sees on spaahotell vahel suletud, kui kliente napib, ja nii ka eile. Samas näiteks esmaspäeval oli spaahotell avatud. "Kui rahvast ei ole, siis me jah ei tee lahti ja paneme kuulutuse üles ka," selgitas Mutso.

"Kindlasti hakkavad kindlustajad ka toimetama, seda nõuab leping ja minu huvi. Aga nüüd on asi nii värske, et siin ei ole... Kõik tulid hommikul tööle ja hakkasid pihta," rääkis Mutso. Hotelli kindlustusandja on Mutso sõnul Seesam Insurance AS.

Konflikt riikliku konkurendiga

Mullu juulis kirjutas Äripäev, et Otepää turismieteevõtjate sõnul seab reformierakondlaste juhitav SA Tehvandi Spordikeskus on oma sporditaristu juurde riigi kulul rajatud kolmetärnihotelli, puhkemaja ja konverentsikeskusega löögi alla ausa konkurentsi piirkonna turismiäris. Loe lähemalt artiklist "Ettevõtjad: Tehvandi Spordikeskus solgib turgu".

Just Bernhardi spaahotelli omanik Mutso avastas Tehvandi Spordikeskuse rahastamisse süüvides muu hulgas, et sihtasutusele on aastate jooksul miljoneid eurosid riigi toetusi antud segastel alustel ja Euroopa Komisjoni teavitamata. Loe lähemalt artiklist "Riigiabi Tehvandi Spordikeskusele kütab kirgi".

Täna ütles Mutso, et ei ole selle temaatikaga alates mullu sügisest tegelenud.

Spaahotelli Bernhard omanik Madis Mutso suvel hotelli ees.

Kustutustöödel sai üks päästja mürgistuse

Eile kell 17:14 teatati, et Valgamaal Otepääl Kolga teel põleb hoone. Juba teatamise ajal ulatus kahjutuli hoonest välja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et lahtiste leekidega põleb spahotelli Bernhard kahekorruselise hoone puitkarkassist osa. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvatele elumajadele ning hoone katlamajas olevatele kütusemahutitele.

Inimesed õnnetuses viga ei saanud, teatas päästeamet.

Hotellitöötaja kinnitusel oli maja tulekahju puhkemise ajal tühi ning esialgsetel andmetel inimesed tulekahjus viga ei saanud. Üks Otepää päästja sai päästetöödel põlengusuitsu sissehingamisest mürgistuse ning kiirabi viis ta tervisekontrolliks haiglasse.

Päästetöödel osalesid päästjad Otepää, Elva, Antsla ja Tõrva päästekomandost ning kutselistele olid abiks Rõngu vabatahtlikud päästjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2016, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing