Piret Reiljan • 27. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Mahapõlenud hotelli omanik: meil on oma versioon

Otepääl hävis tules spaahotell Bernhard.  Foto: Päästeamet

Eile õhtupoolikul süttinud ja tules hävinud Otepää spaahotelli Bernhard omanik Madis Mutso ütles, et neil on oma versioon tulekahju tekkepõhjusest, kuid ta on uurijatele lubanud sellest praegu mitte rääkida.

Valga politsei asub põlengut menetlema süütamise paragrahvi järgi. "Hetkel on nii palju teada, et täna alustab Valga politsei asjaolude kontrollimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb süütamist," sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina. "Rõhutan, et tegemist on esialgse versiooniga. Menetluse raames määratakse tulekahju ekspertiis, mille tulemus kas kinnitab või lükkab esialgse versiooni ümber," lisas ta.

"Mind ennast ei olnud kohal, olin Tallinnas ja jõudsin tagasi Otepääle alles poole kümne paiku õhtul," rääkis hotelli omanik Mutso täna hommikul Äripäevale. Seega jõudis ta tagasi ajaks, mil tema hotell oli tules juba suuresti hävinud. "Eks see võtab šokki," nentis Mutso ja lisas, et tema šokiseisund möödub pigem sissepoole elades, mitte lärmates ja laamendades. "Võib-olla see mõju jõuab pisut hiljem kohale," nentis ta.

Kindlustas Seesam

Põlengu põhjuste kohta ütles Mutso, et sellest saab ehk lähipäevil rääkida. "Tegelikult ma usun, et vast lähipäevadel selgub põhjendus. Uurijad arvasid, et ükskõik, mis me arvame, ei sobi kommenteerida praegu," sõnas ta. "Ei ole hea kommenteerida, ütleme nii. Meil on oma versioon, aga kui me oleme uurijatele andnud sõna, et ei jaga kommentaare, siis ma ei saa seda murda" nentis Mutso.

Kui hotelli ja spaa Bernhard opereerimisega tegelev Bernhard SPA Hotell OÜ tegutseb nulli piiril, siis hotelli kinnistut omav Magri OÜ on oluliselt edukam.

2014. ja 2013. aastal teenis Bernhard SPA Hotell OÜ kasumit vaid mõned tuhanded eurod, vastavalt 6009 ja 2246 eurot. Ettevõtte käive 2014. aastal oli 204 930 eurot ja 2013. aastal 136 026 eurot. Ettevõttel oli 2014. aastal keskmiselt 3 töötajat.

Bernhard SPA Hotell OÜl on ajatatud sotsiaalmaksuvõlg, mille jääk on 725 eurot ja lõpptähtaeg 29. jaanuar.

Hotelli kinnistut Otepääl Kolga tee 22a omav Magri OÜ teenis 2014. aastal kasumit aga 43 858 eurot ja 2013. aastal 91 077 eurot. Magri OÜ sissetulekust lõviosa annavad muud äritulud, hoone renditulu 2014. aastal ulatus ligi 23 000 euroni (2013: 28 973 eurot), muud äritulud üle 40 000 euro (2013: 86 211 eurot).

OÜ Bernhard SPA Hotell kuulub 100% Madis Mutsole, OÜst Magri kuulub Mutsole 91% (9% Toomas Katušin).

Õnneks ei viibinud eile põlengu puhkedes spaahotellis inimesi, sest nädala sees on spaahotell vahel suletud, kui kliente napib, ja nii ka eile. Samas näiteks esmaspäeval oli spaahotell avatud. "Kui rahvast ei ole, siis me jah ei tee lahti ja paneme kuulutuse üles ka," selgitas Mutso.

"Kindlasti hakkavad kindlustajad ka toimetama, seda nõuab leping ja minu huvi. Aga nüüd on asi nii värske, et siin ei ole... Kõik tulid hommikul tööle ja hakkasid pihta," rääkis Mutso. Hotelli kindlustusandja on Mutso sõnul Seesam Insurance AS.

Konflikt riikliku konkurendiga

Mullu juulis kirjutas Äripäev, et Otepää turismieteevõtjate sõnul seab reformierakondlaste juhitav SA Tehvandi Spordikeskus on oma sporditaristu juurde riigi kulul rajatud kolmetärnihotelli, puhkemaja ja konverentsikeskusega löögi alla ausa konkurentsi piirkonna turismiäris. Loe lähemalt artiklist "Ettevõtjad: Tehvandi Spordikeskus solgib turgu".

Just Bernhardi spaahotelli omanik Mutso avastas Tehvandi Spordikeskuse rahastamisse süüvides muu hulgas, et sihtasutusele on aastate jooksul miljoneid eurosid riigi toetusi antud segastel alustel ja Euroopa Komisjoni teavitamata. Loe lähemalt artiklist "Riigiabi Tehvandi Spordikeskusele kütab kirgi".

Täna ütles Mutso, et ei ole selle temaatikaga alates mullu sügisest tegelenud.

Spaahotelli Bernhard omanik Madis Mutso suvel hotelli ees.  Foto: Andres Haabu

Kustutustöödel sai üks päästja mürgistuse

Eile kell 17:14 teatati, et Valgamaal Otepääl Kolga teel põleb hoone. Juba teatamise ajal ulatus kahjutuli hoonest välja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et lahtiste leekidega põleb spahotelli Bernhard kahekorruselise hoone puitkarkassist osa. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvatele elumajadele ning hoone katlamajas olevatele kütusemahutitele.

Inimesed õnnetuses viga ei saanud, teatas päästeamet.

Hotellitöötaja kinnitusel oli maja tulekahju puhkemise ajal tühi ning esialgsetel andmetel inimesed tulekahjus viga ei saanud. Üks Otepää päästja sai päästetöödel põlengusuitsu sissehingamisest mürgistuse ning kiirabi viis ta tervisekontrolliks haiglasse.

Päästetöödel osalesid päästjad Otepää, Elva, Antsla ja Tõrva päästekomandost ning kutselistele olid abiks Rõngu vabatahtlikud päästjad.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum