Piret Reiljan • 2 veebruar 2016

Vestlus maksuametiga paneb OÜtajad tööjõumakse tasuma

Maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul suhtlevad nad töösuhete võimaliku varjamise teemal ettevõtjatega, kuid tegemist pole kontrollimisega.  Foto: Andres Haabu

Mullu viimase kolme kuuga hakkas vähemalt 157 isikut senise näiliku teenuse osutamise asemel deklareerima töö- ja juhatuse liikme tasu väljamakseid, selgub maksuameti andmetest.

Tööjõumakse lisandus selle tulemusel kokku 210 000 eurot. Neist 157 isikust 83 puhul on tegemist otseselt maksuameti pöördumise tulemusel tehtud ümberklassifitseerimistega, märkis maksuamet oma eelmise aasta kokkuvõttes. Maksuameti pöördumiste tulemusena lisandus riigikassase tööjõumakse 102 000 eurot.

Eilsel pressikonvetentsil sõnas maksu- ja tolliameti juht Marek Helm, et viimastel kuudel vestleb maksuamet tõsiselt ettevõtjatega võimalike varjatud töösuhete teemal, aga seda mitte kontrolli kaudu, vaid lihtsalt helistades ja suheldes. "Umbes kolmandik kontakte lõpeb sellega, et ettevõttes on tööjõumaksude tasumisega kõik korras," sõnas Helm.

Küsimusele, mis siis ülejäänud 2/3 kontaktide puhul ilmneb, nentis Helm, et neil puhkudel on ettevõtjad probleemi tunnistanud ja võtnud aja, et vormistada töösuhted korrektselt.

Seni on maksuamet Helmi sõnul töösuhete vormistamise teemal suhelnud umbes 300 ettevõtjaga.

Hetkel kuum