Kristel Härma • 21. aprill 2016 kell 14:39

Idufirmade börs alustas

Funderbeam Markets tahab kasvatada põhibörsidele tugevaid ettevõtteid.  Foto: Andras Kralla

Eesti idufirma Funderbeam avas täna maailma esimese startup´ide börsi.

Esimeste startup'idena kaasavad platvormil raha viis kodumaist tegijat Huntloc, Paytailor, Shipitwise, SportID ja Sportlyzer.

Tund pärast avamist olid investorid enim huvi tundnud Shipitwise´i vastu, kes rahakorjamist teistest varem alustas. Sinna sooviti esimese hooga investeerida 21 tuhat eurot. Shipitwise on idufirma, mis tahab lihtsustada väikeste ja suurte pakkide saatmist.

Funderbeami eristab teistest ühisrahastusplatvormidest see, et nad kasutavad sündikaadi mudelit ehk igapäevased investeerimisotsused teeb teisi esindav juhtinvestor. Sündikaatide juhid on nimekad ingelinvestorid või seda valdkonda tundvad inimesed, kes annavad investeeringule täiendava garantii. Sündikaatide kasutamine annab ka võimaluse kasutada investeeringuid teistes riikides.

Funderbeam Markets tahab lõpuks jõuda globaalseks põhibörside eelturuks ja olla ettevõtetele ettevalmistav teekond põhiturgudele sisenemiseks. Oluline on ka järelturu pakkumine, sest seni on idufirmade investeeringud pikaajalised ja vähelikviidsed. Funderbeam pakubki oma börsil võimalust oma digitaalsete väärtpaberitega kaubelda.

„Näiteks möödunud aastal paigutati idufirmadesse üle 100 miljardi euro, kuid kaubeldav pole neist investeeringutest praktiliselt ükski,“ sõnas Funderbeami juht ja üks asutajatest Kaidi Ruusalepp börsi avades.

Idufirmade turuplatsi jaoks kogus Funderbeam kapitali 1,75 miljonit eurot.

Hetkel kuum