Äripäev • 27. aprill 2016 kell 13:08

Reinsalu: mingisugust „Panamat“ Eestist ei tule!

Äriühingu juhatuse liikme asukoha Eestist väljapoole lubamine ei tee Eestist rahapesumaad ja maksuparadiisi, rõhutas justiitsminister Urmas Reinsalu.  Foto: Eiko Kink

Äriühingu juhatuse liikme asukoha Eestist väljapoole lubamine ei tee Eestist rahapesumaad ja maksuparadiisi, rõhutas justiitsminister Urmas Reinsalu.

“Eesti ei muutu maksuparadiisiks, sest Eesti ärikeskkond ei ole võrreldav maksuparadiisidega - meil on avalik ja kõigile kättesaadav äriregister, lihtne ja efektiivne maksusüsteem, äriühingu juhatusse ja nõukogusse saavad kuuluda üksnes füüsilised, mitte aga juriidilised isikud, nagu see on võimalik paljudes nn maksuparadiisides,“ ütles Reinsalu kommentaariks esmaspäevases Äripäevas ilmunud artiklitele äriseadustiku eelnõu teemal.

Justiitsministeerium saatis aprilli keskel ministeeriumidele ja huvigruppidele kooskõlastamiseks äriseadustiku muutmise eelnõu, millega leevendatakse juriidilise isiku juhatuse asukoha nõudeid – need ei peaks tulevikus asuma tingimata Eestis. Samas ei muudeta juriidilise isiku enda asukoha reegleid: asukoht peab olema jätkuvalt Eestis.

„Kriitika, et muudatuste tulemusena võiksime muutuda rahapesumaaks ja maksuparadiisiks, ei ole pädev. Kuigi sellised võrdlused mõjuvad nn Panama lekke valguses pilkupüüdvana, ei haaku need eriti tegelikkusega,“ ütles Reinsalu.

Justiitsministeerium ei alahinda kuidagi välismaiste variisikutega kaasnenud probleeme, selle põhjused on aga paljuski mujal kui kooskõlastamisele saadetud eelnõus. „Kavatsen neid küsimusi tõsiselt arutada kõigi huvigruppidega, kui eelnõule on tagasiside laekunud,“ ütles Reinsalu.

Hetkel kuum