Pille Ivask • 4. mai 2016 kell 5:49

Trumpist saab vabariiklaste presidendikandidaat

Donald Trump eile oma toetajate ees Trump Toweris New Yorgis.  Foto: epa

Indiana osariigis peetud eelvalimistel saavutasid võidu Bernie Sanders ja Donald Trump, Ted Cruz teatas aga, et loobub kandideerimast, mis tähendab, et vabariiklaste sisevalimised on sisuliselt võitnud Donald Trump.

Vabariiklaste kandidaadid Cruz ja Trump pidasid teisipäeval maha hoogsa verbaalse lahingu, kus Trump tõi tabloidväljaannetele toetudes esile Cruzi isa võimaliku seotuse Kennedy mõrvaga, Cruz nimetas Trumpi aga „patoloogiliseks valetajaks“ ning „nartsissistiks“, vahendab The Telegraph.

Kuuldes Cruzi presidendikarussellilt kõrvale astumisest, teatas Trump, et tema jaoks oli tegu tugeva konkurendiga. „Ta on tugev ja tark mees. Ja teda ootab imeline tulevik,“ lisas ta. Trumpi leebumine oma kommentaarides Cruzi kohta on mõistetav, kuna Cruz oli tema tõsiseltvõetavaim konkurent ning tema kõrvaleastumisega sai Trumpist sisuliselt juba vabariiklaste kandidaat. 

Peale Trumpi on vabariiklaste leeris alles veel ainult üks kandidaat - Ohio kuberner John Kasich, kes plaanib kampaaniat jätkata. Kuid tema võimalused võita on olematud, kuna ta ei suuda väga tõenäoliselt kokku koguda enamuse delegaatide hääli.

Demokraatide leeris saavutas mõnevõrra üllatusliku võidu Bernie Sanders, kes lausus oma võitu kommenteerides, et kuigi tal on üksnes väike võimalus demokraatide kandidaadiks saada, on ta otsustanud kandidatuuri jätkata ning annab seega võimaluse igale ameeriklasele tema poolt hääletada.

Hetkel kuum