Statoil ostab Premiumi tanklad

20. juuni 2016, 16:03
Premium 7 Tööstuse tänava tankla Tallinnas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160620/NEWS/160629972/AR/0/AR-160629972.jpg

Circle K Eesti AS, kes omab Statoili teenindusjaamu, ostab Premium 7 kaubamärki kandvad 23 tanklat, misjärel hakkab Statoil kliente teenindama kokku 77 müügikohas kõikjal üle Eesti, teatas ettevõte.

Tehingu lõpule viimine eeldab konkurentsiameti heakskiitu ning lepingus kokkulepitud eeltingimuste täitmist, kirjutab Äripäeva teemaveeb kaubandus.ee

“Statoil on pikalt oodanud ja otsinud võimalust jaamavõrgu laiendamiseks ning loodetavasti juba lähiajal, pärast konkurentsiametilt loa saamist, on meil võimalus avada 23 uut müügikohta üle Eesti,” märkis Circle K Eesti ASi peadirektor Kai Realo.

“Oleme väga rahul lisanduvate jaamade asukohaga, mis täiendavad Statoili müügivõrku, ning ka hoonete ja rajatiste seisundiga, mis võimaldab Statoili ja hiljem Circle K kontseptsiooni elluviimist ilma liigsete ümberehitusteta,” täheldas Realo. 

Realo lisas, et jaamade võrgustiku laiendamist planeeriti pikalt ning konkurentide jaamad paigutati kõik kaardile, et otsustada, milline võrgustik sobib Circle K-le kõige paremini. Realo sõnul sobis Premium 7 tanklakett kõige rohkem, sest nende teenindusjaamad sobisid ettevõtte kontseptsiooniga kõige paremini ning neid on kõige kergem Statoili teenindusjaamadeks muuta „Mõtlesime ka Lukoili ostu, kuid nende mugavuspoed olid pindalalt meie jaoks liiga väikesed,“ ütles Realo.

„Praegu on pooled Statoili teenindusjaamad Tallinnas ning meil oli kindel soov laiendada tegevust mujal Eestis,“ rääkis Realo. Ta lisas, et ostetava teenindusjaamade võrguga saadakse hea katvus Lõuna-Eestis, Ida-Virumaal ja Via Baltical.

“Statoil on olnud mootorikütuste ja mugavuspoodide valdkonnas aastaid turuliider ning seda just strateegiliselt hästi valitud teenindusjaamade asukoha tõttu. Viimastel aastatel oleme aktiivselt investeerinud jaamade kaasajastamisesse ja uute kontseptsioonide turule toomisesse,“ lausus Realo. Ta mainis, et nüüd avaneb neil võimalus oma müügivõrku oluliselt laiendada ning pakkuda teenuseid ka neis piirkondades, kuhu Statoili võrk seni ei ulatunud.

Kõiki jaamu ei ostetud

Premium 7 tanklaketti majandava Sevenoil EST OÜ juhataja Mati Luige sõnul viis jaamade müügini 2015. aastal alustatud nn sale and leaseback-mudeli katsetamine. “Kaalusime eelmisel aastal oma kinnistute müüki, et siis ise jätkata vaid teenuse pakkumisega, kuid pakkumisi ja mõtteid kaaludes jõudsime tänasele lahendusele, mis on parim kõikidele osapooltele ja klientidele. Olemasolevast 31 jaamast jääb 8 jaama endiselt Premium 7 kaubamärki kandma,” lausus Luik.

Kui Premium 7 otsis investorit, siis Circle K soov oli siiski omada teenindusjaamu ning siis tehtigi möödunud aasta september-oktoober pakkumine osa teenindusjaamade ostuks. „Otsustasime kõiki teenindusjaamu mitte osta, sest neid ei ole mõtet pärast tehingu jõustumist kohe kinni panna. Tegemist on toimivate teenindusjaamadega, kuid meil puudus nende piirkondade vastu huvi,“ ütles Realo.

Tehingu raames ostetakse varad ning teenindusjaamad võetakse üle koos töötajate ja kehtivate ärikliendilepingutega.

Ostu-müügitehingut nõustasid juriidilised bürood Cobalt, Lextal ja Moor & Silm.

Osapooled otsustasid, et ei avalikusta tehingu maksumust.

Hiljemalt aasta lõpuks plaanitakse ostetavad teenindusjaamad viia Statoili nime alla ning 2017. aastast Circle K nime alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2016, 16:03
Otsi:

Ava täpsem otsing