Artikkel
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Hilton - detailideni timmitud hotell

  Läbi kahe korruse laiuva lobby kõige silmatorkavamaks detailiks on 150 kuulist koosnev eritellimusel valminud Tom Dixoni valgusti.Foto: Tõnu Tunnel

  Juunis avas Tallinnas uksed Baltimaade esimene Hiltoni ketti kuuluv Hilton Tallinn Park hotell, mille tubade sisearhitektuurne lahendus mängiti läbi hulk aega enne reaalsete tööde juurde jõudmist Lasnamäe lattu rajatud näidistubades.

  Hotelli sisearhitektuuritöödega alustati 2013. aastal Soomes tegutseva Vertti Kiviga dSign disainibüroost (mille sisearhitektuurseid lahendusi on võimalik näha muide Tallinki laevadega sõites või Finnairi lennukitega lennates). 2014. aastal liitus Indrek Tiigi Allianss Arhitektidest koos oma meeskonnaga.
  Märksõnadeks, millest suurt tööd tegema hakates lähtuti, olid hubasus, eristumine, põhjamaisus, sõbralikkus ja ajatus. “Hotelli kasutusiga peaks olema väga pikk, mistõttu oli eesmärgiks luua ja leida hetkeliste moekate asjade asemel lahendusi, mis kestaksid ja sobiksid pikalt,” selgitas Indrek Tiigi.
  Lisaks oli Hiltoni kui ketihotelli esindajatel endal väga kindel teadmine, mida tahetakse majas näha. “Hiltoni hotelligrupil on hotellide rajamiseks väljatöötatud standardid. Need ei anna niivõrd ettekirjutusi värvilahenduste osas kui asjade mõõtude ja funktsionaalsuse osas,” rääkis südasuvises hotellis ringkäiku tehes Kesklinna Hotelli OÜ projekti insener Mari Maidla. “Selle kõigega püütakse otse ja kaude mõista anda, milline peaks olema hotelli kvaliteeditase ja nõuded ruumidele. Niisamuti on oluline, et ülemaailmselt oleksid lahendused sarnases kvaliteediklassis,” täpsustas Tiigi. 
  Et need ettekirjutused oleksid kuidagi sisearhitektide lennukust piiranud, seda Tiigi ei tundnud, sest tegemist oli oluliste ja vajalike detailidega, mis tuleb iga projekti puhul läbi mõelda.
  Läbimäng kolmes hotellitoasHotellitubade sisearhitektuursed lahendused kujunesid ja arenesid aja jooksul kolmes mock-up ehk eelnevalt loodud näidistoas asju läbi mängides. Kaks neist olid ehitatud Lasnamäele ühte lattu, üks hotelli ruumidesse. 
  “Kõigepealt tehti valmis üks tuba, kus käidi koos sisearhitektidega kõik nurgad ja liistud läbi. Koos vaadati, kas ja mis võiks paremini olla ning arendati projektilahedusi edasi selleks, et järgmine tuba oleks parem. Ehk mõningal määral need toad erinesid üksteisest,” selgitas Maidla protsessi. 
  Asjaosaliste sõnul oli väga vajalik ja hea, et kõik värvilahendused, sisustuselemendid ja mööbel sai selliselt näidiste varal enne tellimuste tegemist läbi proovitud ja üle kontrollitud. Nii ei leia majast midagi juhuslikku. Näiteks restoranitoolide valimiseks lennutati üle maailma kohale 25 potentsiaalset tooli, mis võiksid sobida. Parima selgitamiseks testis ja jagas oma kommentaare nii projektimeeskond kui ka omanikud ja Hiltoni esindajad.

  Hilton Tallinn Park hotell

  Arhitekt: Meelis Press.Sisearhitektid: dSign disainibüroo, tiimi juht Vertti Kivi (Soome) ning Allianss Arhitektid, tiimi juht Indrek Tiigi.Ehituse peatöövõtja: Merko Ehitus Eesti.Hotellioperaator: Hilton Worldwide.

  Hoonel on 1 maa-alune korrus ja 12 maapealset korrust.Hoones asub hotell, kasiino, konverentsikeskus, jõusaal, spaa koos sisebasseiniga ning restoran baari ja terrassiga.Hotellis on 202 tuba (enam kui 400 voodikohaga), neist 27 on erinevad sviidid (2-, 3- ja 4-toalised).Hotellis on üks nimeline sviit – Eri Klasi sviit.

  Konverentsikeskus koosneb seitsmest erinevas suuruses konverentsiruumist, mis mahutab korraga ära ca 750 inimest. Konverentsiala ruumide nimed – Las Vegas, Monte Carlo, Singapore, Foyer, Sydney, Atlantic City ja Macao on pandud linnade järgi, kus asuvad maailma suurimad kasiinod.

  Testimismeetodil valis meeskond samamoodi välja ka parimad restoraninõud – taldrikud, noad, kahvlid – ning konverentsimööbli, mille näidised toodi Türgist rekkaga kohale ja pandi Tallinnas kokku. “Nii mõnigi asi, mis alguses tundus hea, osutus proovimisel mitte nii sobivaks. See andiski võimaluse lahendusi parandada,” kiitis Tiigi protsessi. Nii vahetati tööde käigus ringi mitmeid esmapilgul paberil kenana tundunud elemente – toole, tekstiile jm.
  Sarnased detailid läbi maja
  Kõige selle tulemusel on uus hotell saanud põhjamaise, kargetes toonides (kuldne, hõbedane, erinevad hallid, mustad, valged ja beežid) pigem minimalistlikuma kui ülevoolavalt värvilise ja kireva sisearhitektuuri.
  “Hotellis on püütud lahendada kõik ketihotellile vajaminev – soojus, hubasus, kutsuv atmosfäär – ära arhitektuursete lahendustega,” sõnas Tiigi. Tervet maja läbivad seetõttu lisaks sarnasele värvigammale ka sarnased elemendid – erinevas suuruses kolmnurkadega on kaunistatud näiteks nii põrandad, vaibad, restorani lagi, tubades voodite päised kui avalikes ruumides olevad lillevaasid. Igalt korruselt võib leida hulgaliselt maale (kokku on neid ligi 460) või näiteks sarnase kujuga lampe. 
  Viimastele on hotellis tõeliselt rõhku pandud. Juba ainuüksi peauksest sisenedes torkab kohe silma vestibüülist vastu vaatav 150 kuulist koosnev Tom Dixoni valgusti. Põnevaid lahendusi on majas mujalgi – stiilsed kolmel jalal põrandalambid tubades, restorani valgustavad erineva kuju ja värviga laevalgustid või näiteks silindritest koosnev executive lounge’i laelamp, mis on valminud eritööna. 
  Erilahenduste hulka kuulub Tiigi sõnul ka palju mööblit – sisseehitatud diivanid, seinakatted, pannood jm. “Mina nägin meie rolli ka natukene selles, et tuua hotelli rohkem Eesti unikaaldisaini. Nii ongi kaasatud näiteks Tõnis Vellamaa ja veel mitu disainerit siia erinevaid sisustuskomponente looma,” rääkis Tiigi.
  Detailides peitub funktsionaalsusPõnevate detailidena toovad Tiigi ja Maidla välja veel IP-juhtimisega üldalade valguslahenduse; konverentsi ballisaalis asuva otse õue avaneva laia pääsu, kust hotelli avamispeol juba ka üks auto sisse sõitnud; maalid, mida leiab kõigi hotelli tualettruumide seinalt; klaasfassaadi ja pargivaatega konverentsiruumid, kus kõik vajalik on juhitav tahvelarvuti abiga; restorani avatud köögi, kus saab toidu lõppviimistlemist näha, ja restorani VIP-ruumi, kus kultuursete sündmuste jaoks on seinal maal, kuid näiteks jalgpalli MMi ajal saab selle eest tõstes vaadata telekat. 
  “Eks igale poole mööblisse oleme üritanud panna ka pistikupesasid, sest tänapäeval on kõigil vaja kogu aeg midagi laadida,” sõnas Maidla. Nii on need isegi spaa lamamistoolide juures: “Kui inimene läheb spaasse, siis on tal tavaliselt lisaks ujumisriietele ja mobiilile kaasa kindlasti ka mobiilijuhe,” täiendas Tiigi lõbusal toonil.

  45 miljonit eurot läks maksma Hilton Tallinn Park hotelli ehitus ja sisekujundus.

  Kunstihuvilistel vaatamiseks 460 maali 
  Hilton Tallinn Park hotelli tube ja üldalasid kaunistab ligi 460 maali erinevatelt Eesti kunstnikelt – Maria Simsonilt, Natalia Koreshkovalt ja Katrin Karult. Protsess kunstnike valimisest kuni maalide üles riputamiseni hotelli seintele võttis aega ligikaudu aasta.
  Hiltoni sisearhitektuuri standardites on ette nähtud, et igas hotellitoa vannitoas peab olema üks kunstiteos. Nii ongi tubsesse ja sviitidesse riputatud ligi 440 töö autoriks Maria Simson, kes maalide loomisel lähtus kolmest teemast – Tallinna laht, vanalinn ja abstraktne akt. Üldaladel – lobby’s, konverentsialal, restoranis, vastuvõtus ja spaas on üleval Katrin Karu ja Natalia Koreshkova tööd. Maalidel on kujutatud loodust, merd ja puid. Lisaks on üleval ka maale tuntud eestlastest – neil on Arvo Pärt, Gustav Ernesaks, Rudolf Tobias, Lydia Koidula, Carl-Robert Jakobson, Friedrich Reinhold Kreutzwald ja Eri Klas.
 • Hetkel kuum
Kõlvart ehk kukutabki Ratase. Aga edasi?
Riigikogu opositsioon on sisepoliitika tasakaalustaja, võimu kriitik ja korravalvur, mis aitab riigil probleeme lahendada, kuid erakonnal, kes soovib siin olla juhtrollis, tuleb ennekõike iseendas selgusele jõuda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Riigikogu opositsioon on sisepoliitika tasakaalustaja, võimu kriitik ja korravalvur, mis aitab riigil probleeme lahendada, kuid erakonnal, kes soovib siin olla juhtrollis, tuleb ennekõike iseendas selgusele jõuda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti Panga prognoos: majandus paraneb, aga jääb tänavu miinusesse
Eesti Panga värske majandusprognoosi kohaselt paranevad tingimused majanduskasvu taastumiseks, tänavu liigub sisemajanduse kogutoodang tõusujoones, kuid aasta kokkuvõttes jääb majanduse maht siiski 0,6 protsenti väiksemaks.
Eesti Panga värske majandusprognoosi kohaselt paranevad tingimused majanduskasvu taastumiseks, tänavu liigub sisemajanduse kogutoodang tõusujoones, kuid aasta kokkuvõttes jääb majanduse maht siiski 0,6 protsenti väiksemaks.
Pangaaktsiad upitasid S&P 500 indeksi plussi
USA börside suuremad indeksid lõpetasid nädala esimese kauplemispäeva eri suundades: S&P 500 indeks ja Dow Jonesi tööstuskeskmine sulgusid pangaaktsiate tõukel plussis, Nasdaq miinuses.
USA börside suuremad indeksid lõpetasid nädala esimese kauplemispäeva eri suundades: S&P 500 indeks ja Dow Jonesi tööstuskeskmine sulgusid pangaaktsiate tõukel plussis, Nasdaq miinuses.
Reaalajas börsiinfo
Palgatööl läbipõlenud viljandlane lõi ettevõtte: saan nüüd teha seda, mida naudin
Palgatööd tehes läbipõlenud muusik ja literaat Üllar Priks ehk Myrakas teeb Viljandis esimesi samme ettevõtjana.
Palgatööd tehes läbipõlenud muusik ja literaat Üllar Priks ehk Myrakas teeb Viljandis esimesi samme ettevõtjana.
Juht laveerib coach'i rollis tundliku infoga
SEB Baltikumi jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit räägib Äripäeva raadios, millistest põhimõtetest ta lähtub, astudes ettevõtte sees coach'i rolli. „Piir eetilise ja ebaeetilise vahel on seal minu arust õhuke,“ tõdeb ta.
SEB Baltikumi jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit räägib Äripäeva raadios, millistest põhimõtetest ta lähtub, astudes ettevõtte sees coach'i rolli. „Piir eetilise ja ebaeetilise vahel on seal minu arust õhuke,“ tõdeb ta.
Strelad Stingeri hinnaga: Euroopas ollakse Eesti relvaabi kinnimaksmisest väsinud
Eestlaste komme kaitseväe laovarusid uue varustuse soetamise hinnas hinnastada on jätnud Euroopa partneritele mulje, nagu jagaks Eesti Ukrainale ladudest vanarauda ja küsiks siis ühisest rahastust raamatupidamisliku trikiga päris uue tehnika väärtuses raha tagasi, kirjutab Politico.
Eestlaste komme kaitseväe laovarusid uue varustuse soetamise hinnas hinnastada on jätnud Euroopa partneritele mulje, nagu jagaks Eesti Ukrainale ladudest vanarauda ja küsiks siis ühisest rahastust raamatupidamisliku trikiga päris uue tehnika väärtuses raha tagasi, kirjutab Politico.
Raadiohommikus: olukorrast sõjarindel ning Kõu ja Maagi plaanidest
Teisipäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägime olukorrast Ukraina sõjarindel, küsime, kuidas läheb Kõu Mobilityl ja Maag Grupil, ning uurime, mida kujutavad endast detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid.
Teisipäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägime olukorrast Ukraina sõjarindel, küsime, kuidas läheb Kõu Mobilityl ja Maag Grupil, ning uurime, mida kujutavad endast detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid.
Raadiohommikus: võimukõnelustel energeetika valdkonnas kokkulepitust ja tööstusest
Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis räägime börsidel toimuvast, võimukõnelustel energeetika valdkonnas kokkulepitust ja tööstusest.
Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis räägime börsidel toimuvast, võimukõnelustel energeetika valdkonnas kokkulepitust ja tööstusest.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.