Pille Ivask • 23. august 2016 kell 5:45

Merkel Renzile: majanduskasvu nimel reegleid väänata ei saa

Saksamaa kantsler Angela Merkel  Foto: Scanpix/Reuters

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel lausus eile Itaalia peaministrile Matteo Renzile, et ei pea õgeks, et too Itaalia majanduskasvu nimel euroreegleid väänama hakkab.

Itaalia majandus teises kvartalis ei kasvanud ning see on tekitanud Itaalia kohta küsimusi, kas tegu ei võiks olla järjekordse uppuva laevaga, mis ootab päästmist. Peaminister Renzi on olnud eestkõneleja selle eest, et Euroopa Komisjon suuremat paindlikkust üles näitaks.

“Stabiilsuspaketil on küll palju paindlikkust, ent me peame seda targasti kasutama,” lausus Merkel ja lisas, et Euroopa pole muu maailmaga võrreldes igas valdkonnas kõige edukam.

Renzi omakorda lubas, et isegi kui tema toetus rahva seas peaks kannatama, kavatseb tema edasi minna oma reformiplaanidega. “Itaalia eelarvedefitsiit on viimase kümne aasta väikseim. Valitsus läheb edasi oma struktuursete reformidega ning püüab defitsiiti vähendada meie laste ja lastelaste heaolu silmas pidades,” jätkas minister.

Merkel lausus, et Euroopa on Brexiti tõttu praegu tulipunktis ning poliitikud peavad näitama, et nende tegevus on ka tulemuslik.

Hetkel kuum