Pille Ivask • 13. september 2016 kell 5:45

David Cameron lahkub poliitikast

David Cameron  Foto: epa

Endine Briti peaminister David Cameron teatas, et on otsustanud poliitikast lahkuda ning seetõttu pole ka enam Briti parlamendi liige.

“Minu hinnangul on praegusel ajal võimatu olla pärast peaministri kohalt tagasi astumist parlamendi liige. Ma usun, et kõik, mis ma teen, oleks kuidagi häiriv ning kalduks kõrvale kõigest sellest, millega meie parlament ühiselt peaks tegelikult tegelema,” kommenteeris Cameron telekanalis ITV.

Cameron teatas, et andis peaminister Theresa Mayle oma otsusest juba teada. Samuti lausus endine peaminister, et tal pole praegu tulevikuks kindlaid plaane.

May säutsus Twitteris, et ta on uhke, et sai olla osa Cameroni valitsusest ning tema hinnangul saavutas Suurbritannia Cameroni juhtimise all palju. 

I was proud to serve in David Cameron’s Government – under his leadership we achieved great things. I wish him well: https://t.co/yfDLsyLdsr— Theresa May (@theresa_may) September 12, 2016

I was proud to serve in David Cameron’s Government – under his leadership we achieved great things. I wish him well: https:/t.co/yfDLsyLdsr

— Theresa May (@theresa_may) September 12, 2016">

Hetkel kuum