Harro Puusild • 27. september 2016 kell 8:45

Favor: leevendame töötajate puudust Ukraina renditöötajate abil

Favori tegevjuht Mart Proos.   Foto: Raul Mee

Metallitööstuse Favor suurim mure on tööjõu kättesaadavus ja seda on aidanud lahendada renditööjõud Ukrainast, ütleb Favori tegevjuht Mart Proos, kes esineb 11. oktoobril konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.

„Kui mured reastada tähtsuse järjekorras, siis tuleb kindlasti alustada tööjõu kättesaadavusest ja tööjõukulude kasvust. Praegusel ajal on kogemusega CNC-seadmete operaatorite leidmine kõigile tõeline väljakutse, vabu inimesi tööjõuturul lihtsalt ei ole,“ ütles metallitööstuse Favor tegevjuht Mart Proos tööstusuudised.ee-le.

„Oleme Favoris juba aastaid maja sees oma vajadustest lähtuvalt välja õpetanud erinevate seadmete operaatoreid, kuid üha kiireneva palgaralli tulemusena on ka see tegevus muutumas sõelaga vee kandmiseks,“ märgib Proos.

Proos lisas, et tööjõuprobleemi lahendamiseks on Favor alates suvest kasutanud Ukraina renditööjõudu. „Ja võin kinnitada, et oleme tehtud otsusega igati rahul. Need inimesed on Eestisse tulnud tööd tegema, neil on eelnev töökogemus, vajalikud oskused ja vilumused ning nad on võimelised kohe ettevõtte tööprotsessis osalema,“ kiidab ta.

Pikemalt loe Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee

Favori tegevjuht Mart Proos esineb 11. oktoobril konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017 ettekandega „Metallitööstuse äriplaan".

Tutvu konverentsi täpsema programmiga ja registreeri SIIN

Hetkel kuum