Äripäev • 20. detsember 2016 kell 7:11

Technopolis võtab ehituseks priske laenu

Ekskursioon aasta tagasi valminud büroohoonesse aadressiga Lõõtsa 5 tallinnas.  Foto: Raul Mee

Technopolis Ülemiste võtab Swedbankist 11 miljoni eurot laenu Ülemiste City linnakusse kerkiva 13korruselise büroohoone ning parkimismaja ehituseks.

„Lõõtsa 12 kerkiv uus büroohoone on meie järgmise paari aasta mahukaim kinnisvaraprojekt, millega tekib linnakusse juurde ca 10 000 m² uut büroopinda,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov.

Jostov näeb uue büroohoone ühe sihtgrupina ettevõtteid, kes asuvad praegu vanemal ja vähem efektiivsel pinnal. „Uude energiasäästlikkusse hoonesse kolides on võimalik hoida oma igapäevane kulubaas samal tasemel või seda isegi vähendada, sest nii energia- kui hoolduskulud on seal väiksemad,“ lubas Jostov.

Swedbank ASi kinnisvara osakonna juhi Ero Viigi sõnul Technopolis Ülemiste neile hea klient. „Möödunud aastal valmis Ülemiste Citys meie laenu toel juba üks selline büroohoone, mis pälvis keskkonnasäästliku ehituse eest kõrgeima LEED Gold sertifikaadi. Seda märki taotletakse ka uuele hoonele.“

Büroohoone ja parkimismaja valmivad 2018. aasta esimeses pooles.

AS Technopolis Ülemiste on endise Dvigateli tehase territooriumile loodud linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 300 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 7000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc ning 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste.

Hetkel kuum