Kaisa Gabral • 19. jaanuar 2017 kell 7:30

Marek Helmile ei leitudki mantlipärijat

MTA eelmine juht Marek Helm. Uue juhi leidmise konkurss kuulutati täna läbikukkunuks.  Foto: Raul Mee

Maksu- ja tolliametile Marek Helmi asemel uue juhi leidmise konkurss kuulutati läbikukkunuks ning uutest kandidaatidest koostatakse uus pingerida.

"Tippjuhtide valikukomisjon otsustas täna, et maksu- ja tolliameti peadirektori konkursi lõppvooru ei pääse ükski kandidaat. Sellega on konkurss luhtunud. Ametikohale korraldatakse uus konkurss,“ teatas Äripäevale riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus.

Samasugune olukord oli ka aatal 2012, kui otsiti MTAle Enriko Aava asemele uut juhti - konkurss kuulutati ebaõnnestunuks ning lõpuks asus ametisse Marek Helm.

Äripäev kirjutas toona ka juhtkirjas, et juba enne ametlikku lõppu kuulutati maksuameti juhi konkurss ebaõnnestunuks. Selle tõestuseks oli Äripäeva arvamusel fakt, et Enriko Aava, Aivar Sõerdi ja Aivar Rehe jälgedesse astumiseks avaldas toona soovi vaid toonane MTA peadirektori kohusetäitja Marek Helm.

Äripäev leidis toona juhtkirjas, et väikese huvi üheks põhjuseks võis olla konkursi nõrk korraldus. Veel nõrgem saanuks see olla vaid ühel juhul – kui kandidaate oleks olnud vähem kui üks. Teiseks arvas Äripäev, et potentsiaalsete kandidaatie hinnangul oli võimalik maksuameti juht juba ette välja valitud.

Samasugune seis oli ka näiteks Tallinna Sadama juhtkonna valimisel, kui osale kandideerinutest ei antud isegi tagasisidet ning otsus sündis poliitikute omavaheliste kokkulepete tulemusel.

Hetkel kuum