• Jaga lugu:

  Äripäeva artiklid panid SA Aitan Lapsi juhi tagasi astuma

  Digiraha UBW coin asutaja Paal Juul Aschjem teatas, et astus seoses eelmisel nädalal Äripäevas avaldatud artiklitega tagasi SA Aitan Lapsi juhatusest.

  Äripäev kirjutas möödunud nädalal, et Tallinna südames lükatakse käima järjekordset üleilmset hullutavat digiraha äri Ultimate Business World (UBW), mille kontseptsiooni üllatuslik autor on Norras põhja kõrbenud ja nime vahetanud endine võrkturunduse ärimees ja maksupettur Jim Aleksander Anderson (endine Jim Wolden). Tuure koguva äri omanik on aga Eesti-Norra kaubanduskoja auesimees, kinnisvaraettevõtja ning heategevusfondi Aitan Lapsi (nüüdseks endine) juht Aschjem. Artiklites märkisime, et Aschjem on oma tegevust heategevusliku SA Aitan Lapsi juhina reklaaminud ka UBW promovideos.

  Äripäev avaldas 9. märtsil uurimuse "Skandaalne ärimees loob Eestis digiraha".

  "Seoses eelmisel nädalal Äripäevas avaldatud artiklitega soovin teatada, et olen tagasi astunud SA Aitan Lapsi juhatusest, kus olen olnud alates selle asutamisest 2009. aastal. Arvestades minu isikuga seotud meediakajastusi ja nende võimalikku negatiivset mõju sihtasutuse edasisele tööle, otsustasin 10. märtsil SA Aitan Lapsi juhatusest omal soovil tagasi astuda. Selle sammuga soovin kaitsta SA Aitan Lapsi aastatega ehitatud head mainet ja tagada, et ka edaspidi saaksid Eesti lapsed kultuurielamusi nautida," teatas Aschjem oma avalduses.
  Osa tegevust pandi seisma
  Äripäeva artiklite peale on muudatus toimunud ka UBW rahvusvahelisel koduleheküljel. Nimelt teatab ettevõte, et on ajutiselt peatanud UBW bitzide müümise ja kauplemise akadeemia (Trading Academy) tegevuse. Põhjenduseks tuuakse eesmärk viia oma tegevus vastavusse kõigi Eesti regulatsioonidega ja märgitakse, et selleks kasutatakse ka juriidilist nõustajat. Akadeemia lubatakse uuesti avada, kui ollakse veendunud, et kõik Eesti seadusandlusest tulenevad nõudmised on täidetud.
  Äripäev kirjutas, et UBW-l pole Eestis veel ühtegi tegevusluba. Aschjem ja Anderson ütlesid enne artiklite ilmumist, et praegu ei peagi ettevõttel neile teadaolevalt ühtegi litsentsi olema, kuid et vajadusel need taotletakse tuleviku jaoks lähiajal. "Lähiajal kontakteerume tarbijakaitseameti ja finantsinspektsiooniga," ütles Aschjem intervjuus. "Me praegu vaatame üle mõningaid ebatäpsusi oma veebikeskkonnas," märkis ta.
  Küsimusele, kas UBW on püramiidskeem, vastas Aschjem eitavalt, öeldes, et UBW ei maksa kasutajatele tasu uute kasutajate toomise, vaid reklaamipakettide müümise eest. Reklaamipakette saab kasutada loomisel oleval UBW digitaalsel turul, kuhu saavad kasutajad tulevikus oma kuulutusi lisada, lubab ettevõte.
  Teade, mis avaldati UBW koduleheküljel pärast Äripäeva ja Norra majanduslehe Dagens Næringsliv artikleid.Foto: ubwglobal.com
  UBW tegevjuht kriitikast: alternatiivsed faktid
  Äripäevas ja Norra majanduslehes Dagens Næringsliv koostöös Äripäevaga ilmunud artiklite peale tegi UBW kasutajatele artiklite ilmumise päeval avalduse ka UBW tegevjuht Frøystein Bakke. Oma avalduses viitas Bakke, et on inimesi, kes tahaksid näha UBWd põrumas. Ta lisas, et meedia ja teatud isikud jätkavad UBW kohta negatiivsete kommentaaride avaldamist. "Niimoodi on meedial kombeks võrkturunduse ettevõtteid kajastada," ütles Bakke klientidele. 
  "Nad töötavad reeglite järgi, mida Donald Trumpi pressiesindaja nii kuulsate sõnadega iseloomustas kui "alternatiivseid fakte"," teatas Bakke. 
  Frøystein Bakke poseerib eralennukis. Ta jagab sotsiaalmeedias oma uhket elustiili.Foto: Facebook
  Bakke väitis oma pöördumises veel, et huvitaval kombel pälvis UBW kriitiliste artiklite ilmumise päeval viimase aja parima külastajate ja registreerujate arvu. Kokkuvõtvalt ütles ta, et selline tähelepanu näitab, et UBW on kasvamas suuremaks ja avaldamas mõju võrkturunduse valdkonnale ning ühiskonnale laiemalt. Bakke sõnas, et UBW võtmeisikud on ettevõtte pärast ikka veel entusiastlikud ja toetavad, olles "täielikult UBW taga".
  Kogemus Crypto888st
  Bakke on värvika taustaga norrakas, kes sotsiaalmeedia andmeil elab Londonis. Ta on juhtinud krüptoraha ettevõtte Crypto888 emafirmat Senet Holding. Crypto888t peetakse pettuseks ja püramiidskeemiks ning internet on vastavaid hoiatusi täis.
  Kui vaadata Crypto888 Twitteri kontot, siis seal on viimane säuts kuupäevaga 22. juuli 2016, mis ütleb: „FREDDY IS READY!!! ARE YOU???“ (Freddy on valmis! Kas ka sina? – toim). Pärast seda valitseb kontol haudvaikus, ei ühtki tviiti enam. Pärast Crypto888 varjusurma tekkis tema järeltulija Octa Partners ja veel hiljem Nano Club. Kõiki kolme peetakse „ühe pere lasteks“ ja Nano Club hullutab praegugi inimesi, sh eestlasi.
  UBW koduleht reklaamib Bakket „maailma mehena“ ja tõstab esile tema töökogemust suurtes finantskontsernides. Bakkel on väidetavalt paarikümne aastane töökogemus börsimaaklerina Oslos.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.