Lidli poed tulevad teistele selga

Leedus avas Lidl juba 26. poe.  Foto: Verslo Žinios
Kristel Härma • 3. juuni 2017 kell 11:29

Saksa odavkett Lidli jaoks on ostetud krunte Tallinnas, Tartus ja Narvas. Kõik krundid asuvad teiste toidupoodide naabruses.

Saksa odavjaeketi Lidl esindaja Eestis, firma MMS Property Solutions OÜ, ostab kokku kinnistuid, kuhu plaanitakse kauplus rajada. Lisaks ostetud kruntidele paistab kinnistusregistrist, et ettevõte omab õigusi ka Lasnamäel Tähesaju tänaval ja Haaberstis Rannamõisa teel.

Vaata allolevatelt kaartidelt, kuhu ja mis poodide kõrvale Lidli poed tulema peaksid.

 

Lidl

Saksamaa odavkett, suurimaks konkurendiks Aldi

Tegutseb 30 riigis

Üle 10 000 kaupluse

315 000 töötajat

Emafirma Schwarz Group investeeringute maht selleks aastaks 6,5 miljardit eurot

Tähesaju tee krundid kuuluvad praegu ettevõttele Laagna Arendus. Selveri ja Bauhausi vahetusse lähedusse kerkiva kaupluse ümber paiknevad veel mitmed teisedki suured jaeketid, nagu Prisma ja Rimi.

Lasnamäel, Tähesaju teele küllaltki lähedal, on MMS Property Solutionsil üks krunt juba ostetud. Raadiku 11 ja 11a kinnisute jaoks on firma juhatuse liige Tarvo Kubja teinud ettepaneku detailplaneeringu koostamiseks. Planeeritava maa-ala suurus on 1,26 hektarit ja ehitusõigust tahetakse kuni kahekorruselise kaubandushoone ehitamiseks. Planeeritav kauplus jääb jällegi teiste toidupoodide vahetusse lähedusse.

Raadiku krundi jaoks on MMS Property Solutions juhatuse liige Tarvo Kubja teinud ettepaneku detailplaneeringu koostamiseks. Planeeritava maa-ala suurus on 1,26 hektarit ja ehitusõigust tahetakse kuni kahekorruselise kaubandushoone ehitamiseks.

Haaberstis on MMS Property Solutionsil õigused Rannamõisa tee 12a,12b + 14, 14a, 14b krundil (Krundi aadress täpsustatud 7.06.17.). Sealne detailplaneering lubab muuhulgas ehitada kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ärihoone ja kahekordse ärihoone. Kusjuures selle kõrval kuulub Rannamõisa tee 12 ettevõttele Gammalux, kes on varem ehitanud näiteks Kuressaarde Maximale välja rentimiseks kaupluse.

Tallinnas, Mustamäel asuv Sõpruse puiestee 153 kinnistu suurus on 6913 ruutmeetrit ja ehitusalune pind moodustab sellest 40 protsenti. Ehkki kinnistule võib ehitada kuni kolm neljakorruselist hoonet, on Tallinna linnaplaneerimise andmetel Lidlil kavas rajada sinna üks kahekorruseline hoone. 

Liigu hiirega kaartidel olevate täpikeste peale, et näha poodide nimesid ja aadresseid. Kollasega on märgitud tulevased Lidli poed.

Narvas, Tallinna maantee 7 asuv kinnistu suurusega 7474 ruutmeetrit. Tegemist on endise piimatehase asukohaga. Narva linn on seadnud linna peatänava äärde ehitatavale kauplusele tingimuseks, et tuleb korraldada arhitektuurikonkurss ning kaasata protsessi ka linn. Lidl tahaks aga ehitada poe oma tüüpprojekti järgi.

Krunt kuulus firmale Lidl Eesti OÜ juba aastatel 2004-2006, mil kogu maailmas populaarne Saksa kaubanduskett kavatses Eestis tegevust alustada, ent toona ei saanud nende plaanidest asja ning krunt müüdi kontsernile Tallinna Kaubamaja, kuid ka nemad ei söandanud seal ehitust alustada, kirjutab Põhjarannik. Tänavu veebruaris soetas selle maatüki MMS Property Solutions. 

Tartus on MMS Property Solutions silma visanud krundile aadressil Anne 44.

Hetkel kuum