Pille Ivask • 11. juuni 2017 kell 9:00

Kes superrikastest jätavad oma lapsed varandusest ilma?

Microsofti asutaja Bill Gates on tuntud oma filantroopia poolest.  Foto: EPA

Kui paljud lapsevanemad näevad vaeva, et oma võsukeste tulevik kinnitada, et päranda need maailma rikkad oma lastele sisuliselt midagi.

Kui lapsel on ülirikkad vanemad, ei tähenda see tegelikult, et nad võivad end kogu oma ülejäänud elu majanduslikult kindlalt tunda. Mitmed maailma rikkamate inimeste edetabelisse kuuluvatest inimestest on teatanud, et nad ei päranda oma lastele osakest oma rikkusest. Saksa portaal Finanzen kirjutab, kes need on.

Mark Zuckerberg. Facebooki looja Mark Zuckerbergi tütar Max pärib oma isalt väga väikese summa. Nimelt on Zuckerberg teatanud, et plaanib 99% oma varandusest annetada. Tegu on väga suure summaga, kui arvestada, et tema varanduse väärtuseks hinnatakse 56 miljardit dollarit.

Sting. Briti laulja Sting on öelnud, et ei taha oma lastele üldse mitte midagi pärandada. “Neil on selline tööeetika, mis võimaldab neil endil saada edukaks,” on Sting oma laste kohta öelnud. Laulja varanduse väärtuseks hinnatakse 300 miljonit dollarit.  

Warren Buffett. “Ma olen seda meelt, et oma lastele peab jätma nii palju, et see aitaks nende unistusi täita. Samas mitte ka nii palju, et nad üldse midagi ei teeks,” on investeerimisguru Warren Buffett öelnud. Nagu Zuckerberg, on ka tema lubanud, et annetab 99% oma varandusest.

Andrew Lloyd Webber. Briti helilooja Andrew Lloyd Webber on samuti kinnitanud, et ei jäta oma järelkasvule eriti raha. Ta on kindel, et kui ta lapsed saaksid väga palju raha, ei teeks nad midagi, et ise vaeva näha ja raha teenida. Selle asemel suunab ta suure osa oma sissetulekutest sotsiaalprogrammidesse.

Bill Gates. Maailma rikkaim inimene Bill Gates, kelle varanduse väärtuseks on 86 miljardit dollarit, ei päranda samuti oma lastele suurt midagi. “Sa ei tee oma lastele teenet, kui sa neile palju raha annad,” on Gates öelnud.

Ted Turner. USA meediamogul ning filantroop Ted Turner on kinnitanud, et lapsed tema rikkusest eriti osa ei saa, küll aga on neil vaba voli osaleda tema heategevusorganisatsioonides. Turner on lubanud, et annetab kogu oma varanduse heategevusele.

Michael Bloomberg. New Yorgi endine linnapea ning Bloomberg Financiali asutaja Michael Bloomberg on lubanud, et annetab suure osa oma 34 miljardi dollari suurusest varandusest enda Bloomberg Philantropic Foundationile ning mitte oma kahele tütrele.

“Kui sa tahad midagi oma laste heaks ära teha ning näidata, kui palju sa neid armastad, siis parim viis selleks on toetada selliseid organisatsioone, mis teevad su laste ja lastelaste elu paremaks,” on Bloomberg veendunud.

Hetkel kuum