ERRi telemaja ehituseks küsitakse jälle 50 miljonit

04. september 2017, 16:33
Kultuuriministeeriumile "ei" öelda või uue telemaja jaoks raha leida tuleb rahandusminister Toomas Tõnistel.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170904/NEWS/170909862/AR/0/AR-170909862.jpg

Ühe korra pika ninaga jäänud kultuuriministeerium palub taas valitsuselt pisut vähem kui 50 miljonit, et ehitada rahvusringhäälingule uus telekompleks.

ERRile uue telekompleksi rajamiseks nõutas ministeerium raha juba kevadel, kui käisid nelja-aastase eelarvestrateegia arutelud. Siis jäi enam kui 48 miljoni suurune taotlus rahuldamata.

 Nüüd esitas kultuuriministeerium uudisteagentuuri BNS teatel eelarvekõneluste eel telemaja ehitamiseks uue taotluse. Vahepeal on vahetunud rahandusminister ning Sven Sesteri asemel juhib eelarvearutelusid nüüd Toomas Tõniste.

Esimest korda taotles kultuuriministeerium rahvusringhäälingule uue telekompleksi rajamiseksviie aasta jooksul 48,2 miljonit eurot juba kevadel ning tahtis raha saada nelja aasta perspektiiviga tehtavas eelarvestrateegias.

Investeeringuplaaniga ette nähtud kulutuste sekka see toona ei jõudnud ning pole kuigi tõenäoline, et see nüüd 2018. aasta eelarvesse või järgmistesse strateegiatesse jõuab. Enamik investeeringutest ongi juba kokku lepitud ning 50 miljonit on raske leida, kuna ülearust raha enam eriti pole, pigem on seda puudu.

Plaan  on rajada Tallinnasse raadiomaja ja uudistemaja vahele uus teleamaja ning vanad hooned maha müüa. ERRi arengukava seab arenduse koos erameediaga konkureerimiseks vajaliku palgatõusu ning sisuprogrammi arendamisega enda prioriteetide sekka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2017, 16:33
Otsi:

Ava täpsem otsing