Koit Brinkmann • 8. september 2017 kell 12:48

Riigifirma nõukogu tuli täna ilmaasjata kokku

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson.  Foto: Andres Haabu

Täna kogunenud Eesti Lootsi nõukogu liikmed said vahetult enne istungi algust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist e-kirja, et minister Kadri Simsoni otsusega on nõukogu tagasi kutsutud ning asemel on määratud uued liikmed.

Seni Eesti Lootsi nõukogu juhtinud Stanislav Tšerepanov kinnitas Äripäeva allika infot selle üsna pretsedenditu juhtumi kohta, kus alles kolm minutit enne istungi algust saabus teade nõukogu tagasikutsumisest. Tšerepanovi sõnul tuli nii temale kui ka teistele nõukogu liikmetele ministri otsus täieliku üllatusena. „Päris korrektne selline käitumine ei ole, et tagasikutsumisest varem teada ei antud. Nõukogu liikmed tegutsevad muudel elualadel ja on kõik väga hõivatud inimesed, üsna kummaline oli avastada, et ilmaaegu sai kohale tuldud,“ märkis Tšerepanov.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist öeldi tänase juhtumi kommentaariks, et kuigi ettepanekud nii Eesti Lootsi, Tallinna Sadama kui ka Saarte Liinid nõukogude koosseisude muutmiseks oli minister Kadri Simsonile tehtud juba mõnda aega tagasi, siis tiheda töögraafiku tõttu leidis minister nende kinnitamiseks aega alles täna. Kahjuks puudus ministril informatsioon Eesti Lootsi nõukogu tänasest kogunemisest.

Majandus- ja taristuminister Simson määras Eesti Loots nõukogusse Margus Kaasiku, Taivo Linnamägi, Maivi Otsa ja Teet Palmse ning kutsus tagasi Toomas Kõuhkna, Stanislav Tšerepanovi, Urmas Klaasi, Andres Lume, Agris Peedu ja Georg Linkovi.

Hetkel kuum