Mait Kraun • 14 september 2017

Media House: ootame reklaamituru kasvu

Eurod  Foto: EPA

Reklaamifirma Media House kasvatas käivet, aga kasum langes kolmandiku võrra. Ettevõte ootab järgnevateks aastateks reklaamituru kasvu.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et reklaamifirma Media House OÜ müügitulu langes mullu 8 protsenti, 8,04 miljoni euroni. Ärikasum langes 29 protsenti, 116 560 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 20 inimest, seda on aasta varasemast kolme võrra vähem. Käive töötaja kohta suurenes 5 protsenti, 401 921 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 22 protsenti, 2156 euroni kuus. Ühele juhatuse liikmele maksti 51 840 eurot.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Ettevõtte tegeleb peamiselt reklaami, disaini, turundus ning info- ja teabeleviga. „Eelmise aasta käibest 1,1 miljonit läks ekspordiks,“ oldi majandustulemusi kommenteerides napisõnalised.

„Selleks majandusaastaks on ettevõtte peamine eesmärk hoida saavutatud turupositsiooni ja kliendisuhteid, mis annaks võimaluse kaasa minna oodatava turukasvuga,“ kirjutati tegevusaruandes.

Media House'i emafirma on AGE Com OÜ, millel on omakorda kokku viis omanikku. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum