MarkIT: tuleb luua Eesti indeks!

MarkIT tegevjuht Andres Agasild  Foto: Raul Mee
Kristel Härma • 28. september 2017 • 2 min
Jaga lugu:

MarkIT juht Andres Agasild pakkus konverentsil Äriplaan 2018 Eesti riigile välja idee kasutada riigijuhtimises tööriistu, mis on end ettevõtluses juba tõestanud.

Agasild rääkis, et kuna nad teevad üle maailma sama äri, saavad nad panna riigid andmete põhjal kõrvuti ja jõuda kiiresti selgusele, kus peaks üks või teine riik rohkem pingutama. Selle pealt pakkus ta ka välja idee Eesti riigi jaoks: luua Eesti indeks.

"Üks selge ja läbipaistev balance scoreboard Eesti riigi jaoks, mis oleks kõigile kodanikele nähtav, võimsa ja kena infograafikaga tehtud,“ selgitas ta oma ideed. Agasilla sõnul on Singapur selle toimimist tõestanud ja nemad mõõdavad oma majandust väga hea infograafikaga. Samuti võiks tema hinnangul olla eeskujuks OECD parema elu indeks, kus saab vaadata, kuhu erinevad riigid nende elanike õnnelikkuse järgi teiste riikidega võrreldes paigutuvad.

Äriplaani konverents

Äripäeva korraldatav konverents, kus mõjuvõimsad, autoriteetsed ja aktiivsed Eesti suuromanikud räägivad oma ootustest ja hirmudest ning eelarvest ja äriplaanist aastaks 2018.

Toimub tänavu 19. korda.

Sel aastal on laval Jüri Ratas, Ardo Hansson, Rain Lõhmus, Arno Kütt, Paul Oberschneider, Raivo Rand, Jaak Läänemets, Andres Agasild, Armin Kõomägi, Ahti Heinla, Antti Moppel, Ain Hanschmidt, Jüri Vips ja Erkki Raasuke.

Kõiki ettekandeid vahendab Äripäev oma tellijatele täna veebis ja esmaspäeval ilmuvas erilehes.

"Ma usun, et riigil oleks võimalik defineerida 12–14 võtmemõõdikut, mis peegeldaksid Eesti eesmärki. Mõõdikud, mis on kõigile nähtavad, visuaalselt lihtsad ning kõnekad, suurendavad läbipaistvust ja suunavad küsima õigeid küsimusi ning valima õigeid tegevusi.“ Ta pakkus välja, et need näitajad võiksid olla näiteks majanduskasv, kliendi ehk kodaniku rahulolu, keskmine töötasu, rahvusvaheline korruptsiooniindeks, innovatsiooniindeks, tootlikkus, rahulolu elukeskkonnaga, töökeskkonnaga.

Ta tõi näitena välja, et näiteks Walmartis on oluliselt rohkem töötajaid, kui Eestis on kodanikke. Seetõttu võiks tema hinnangul kasutada ka riigijuhtimises äris tõestatud strateegilisi juhtimistööriistu, mis toovad läbipaistvuse ja selgema sihi nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis ning parema häälestuse. "Eesti väiksus annab selleks hea võimaluse."

Andres Agasild

MarkIT tegevjuht

Andres Agasild on IT-ettevõtte MarkIT üks asutajatest ja tegevjuht. Viimasel ajal on Agasild silma paistnud julge tegutsemisega ärimaailmas. 2016. aastal pälvis tähelepanu MarkIT väljaostmine ja laienemine Norra. Agasild leiab, et võrreldes enamiku riikidega, kus MarkIT on tegutsenud, on Eestis ettevõtjal lihtne ja ettevõtluskliima väga hea. Vabal ajal kirjutab Agasild loomingulisuse arendamiseks laulusõnu tuntud eesti artistidele ja luuletusi, mida saab lugeda raamatust „Armastus on võimalik“.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt