Will Smithi edu valem

03. oktoober 2017, 18:58
Will Smith
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171003/NEWS/171009914/AR/0/AR-171009914.jpg
Ainult tellijale

Näitleja, muusik ja filantroop Will Smith rääkis Helsingis toimunud Nordic Business Forumil põhimõtetest, mis on aidanud tal elus edukaks saada ning saavutatut hoida.

„Kui noor olin, mõtlesin vaid sellest, kuidas oma salvestus raadiosse saada,“ viitas Smith sellele, et ei osanud oma teekonna algul nii suurele edule loota. Ta lisas, et kui 17 aastasena esimest korda juhtus, oli ta keskkoolis, ega teinud teda õnnelikuks. Samuti ei toetanud teda räpparikarjääri alguses ka vanaema. „Ta leidis sõnade raamatu koos kõikide roppustega ning kirjutas sinna: „Kallis Will, intelligentsed inimesed end nii ei väljenda – palun näita maailmale, et oled nii tark, kui me arvame,““ kirjeldas Smith oma karjääri algusaastaid.

Hirmud kui mõttetu ajaraiskamine

Oma üheks suuremaks möödalaskmiseks peab Smith seda, et jättis oma esimestelt plaatidelt maksud maksmata. „Maksuamet võttis sellepärast kogu mu varanduse,“ kurtis ta. „Kui oled vaene, tundub raha kõikidele probleemidele parim lahendus,“ märkis Smith. Staar lisas, et pärast vastuolu Maksuametiga oli ta sunnitud tegema oma elu suure muutuse ning kolima Philadelphiast Californiasse, kus elu sai jätkuda.

Smithi sõnul on elus kõige tähtsam julge pealhakkamine ning oskus vigasid mitte karta. „Loomulikult olen ka mina eksinud, kuid kõik sõltub sellest, kuidas möödalaskmisi tõlgendada,“ rääkis ta. „Kui ebaõnnestun, võtan seda positiivselt, näiteks kui koogi tegemine ei tule välja, lohutan end sellega, et saan vähemalt hea pudingu,“ tõi ta näite.

Staari sõnul on kõige parem viis oma hirmude ületamiseks aga langevarjuhüpe. Ta meenutas, kuidas kartis oma esimest hüpet nii väga, et kaks päeva enne röövis hirm kogu tema tähelepanu. „Alla hüpates kadus hirm aga täielikult ja oli kahe päeva madalaimal tasemel,“ lisas ta. „Õppisin, et miks üldse asjade pärast muretseda ning kui palju aega me tegelikult raiskame millegi kartmisele,“ sõnas Smith ja lisas, et viis pärast kogetut ka oma lapsed langevarajuga hüppama.

Edu saavutamise üheks aluseks peab Smith ka seda, et tehtaks õigeid asju ning südamega. „Inimene peab lõbutsema ja kõigest, mida ette võtab, rõõmu tundma,“ arvas ta. „Asju ei tohi liiga tõsiselt võtta ning ülemäära karta ning arvestada tuleb ka sellega, et tavaliselt on 80-90 protsenti meie tegevustest sellised, mida me tegelikult ei pea tegema,“ lisas Smith ning tõi välja, et loobus ise näiteks võimalusest osaleda filmis „Matrix.“

Smithi arvates on ettevõetu juures oluline jälgida ka seda, et lõbus oleks ka nendel, kellega koos emotsioone kogetakse.

Oma senistest filmidest, peab staar aga kõige õnnestunumaks ning südame lähedasemeks filmi „The Pursuit of Happiness“. „Tegemist on parima filmiga, kus ma kunagi osalenud olen, nautisin seda,“ kinnitas Smith.

Investeerib haridusse

Kui Smithilt küsiti, millistesse valdkondadesse on ta valmis ka rahaliselt kõige rohkem panustama, tõi staar välja hariduse. „Eks igaühel ole oma südameteema, minu jaoks on see haridus,“ märkis ta. „Enamus probleeme on tarkuse abil lahendatavad,“ põhjendas ta oma seisukohta.

Seejuures leidis Smith, et haritud inimesed oskavad reeglina oma aega efektiivsemalt kasutada. „Mulle meeldib kui ressursse kasutatakse kõige parimal võimalikul viisil,“ rõhutas ta.

Viimaks tõi Smith välja, et haritud inimesed rikastavad kõigi maailmapilti. „Mulle näiteks meeldib kohtuda inimestega, kel on uusi ja värskeid ideid,“ viitas ta veel ühele põhjusele, miks haritus on oluline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2017, 18:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing