Äripäev ostis Telialt koolitusäri

Telia Eesti juht Dan Strömberg, Äripäeva peadirektor Igor Rõtov ja IT Koolituskeskuse juht Martin Palm sõlmisid täna lepingu, mis viib IT Koolituskeskuse Äripäeva alla.  Foto: Andras Kralla
Kristel Härma • 4. oktoober 2017 kell 9:09

Äripäev ostis Telia Eestilt siinse suurima infotehnoloogia koolituse ettevõtte IT Koolituskeskus.

Telia Eesti juht Dan Strömberg ütles, et nad müüvad IT koolituste äri, et keskenduda oma põhiärile. „Me pidime vaatama, mis meie äridest saaksid kasvada paremini teiste omanikega. Äripäevas on ta osa põhiärist ja seeläbi on IT Koolituskeskusel parem võimalus areneda ja kasvada,“ rääkis Strömberg ja lisas, et kuna Telias olid IT koolitused kõrvaläri, saab ettevõte nüüd rohkem kasvada ja selle töötajad saavad tunda end rohkem ettevõtte osana.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov tõdes, et vastupidiselt Teliale on koolitustest saanud Äripäeva põhiäri ja kogutud on palju kogemusi. „Praegu me oleme Äripäeva Akadeemiaga tugevamad ja eriti võiks olla IT teadmiste arendamine Eesti ettevõtete jaoks väga väärtuslik. Me oleme uhked, et saame olla osa sellest.“

Strömberg ütles, et nad otsustasid IT koolituste äri müüa Äripäevale, et kindlustada sellele tugev omanik. „Äripäev on omanik, kes on olnud siin pikka aega ja jääb Eestisse pikaks ajaks. See oli meie jaoks oluline, et tagada professionaalne omanik.“

Ta tõdes, et on põnev näha, kuidas meediaettevõte ja telekomiettevõte on jõudnud teenustega teatud määral kattumiseni. „10 aastat tagasi poleks ma kujutanud ette Äripäeva omanikuna, kuid praegu tundub see väga loogiline. Äripäev on nihutanud fookust ja meie samuti. See on põnev muutus, mis toimub mitte ainult Eestis, vaid ka ülejäänud Euroopas.“

Kaks tugevat koolitajat saavad kokku

IT Koolituskeskuse juht Martin Palm nentis, et nemad olid heades kätes Teliaga ja jäävad headesse kätesse ka Äripäevaga. „Ma arvan, et see on arukas otsus ja on väga loogiline panna kokku tugev koolituste kompetents, mis on meil ja mis on Äripäeval ning teha koolituste turul midagi suurepärast."

Palm ja Rõtov avaldasid lootust, et IT Koolituskeskus ja Äripäev võiksid leida üheskoos hea sünergia, kuid uutest projektidest on veel vara rääkida.

Jaak Ennuste, IT Koolituskeskuse asutaja

Äri, mis ei lõppe kunagi

Asjad elavad oma elu ja on hea näha edasiminekut. Mina müüsin IT Koolituskeskuse toona Elionile ja ma mäletan väga hästi selle algust 95. aastal. Ma nägin IT Grupis, et IT koolitus on vajalik, toona sellist asja veel ei olnud. Ma hakkasin otsima, kes võiks olla sobiv, ja selleks inimeseks osutus Henn Sarv, kes oli alguses esimene töötaja ja palkas teisi koolitajaid juurde. Hiljem loovutas ta oma tegevjuhi positsiooni teistele ja jäi koolitajaks. Meil polnud õrna aimugi, kuidas koolitamist tegema peaks. Meil oli ainult selge, et seda peab tegema.  

Koolitus ei kao maailmast kuhugi ja tarkvara pidevalt muutub. Ettevõtted ka muutuvad ja Äripäeva profiiliga sobib see praegu paremini kokku kui Telia profiiliga.

IT koolituste turg on üks hea turg, sest on hästi palju muutusi. Infotehnoloogia muutub pidevalt, see on äri, mis ei lõppe kunagi.

IT Koolituskeskuse OÜ asutasid Eesti ettevõtjad Henn Sarv ja Jaak Ennuste 1995. aastal. IT Koolituskeskuse käive oli 2016. aastal 770 000 eurot. Aasta jooksul korraldati enam kui 400 koolitust, millel osales kokku ligi 2750 inimest.

Äripäev on koolitusturul alates 2006. aastast. Äripäeva Akadeemia koolitustel käib aastas üle 3000 juhi ja ettevõtte võtmetöötaja, toimub ligi  300 erinevat koolituskursust. IKT koolitusi pakub Äripäev teemaveebi ituudised.ee egiidi alt.

Tehingu hinda osapooled ei avalda.

Eve Keerus-Jusupov, koolitaja KoduleheKoolitustes

Turg on muutunud

Meie oleme koolitusmaastikul olnud aastast 2012 ja algusaastatel koolitasime ka IT Koolituskeskuses ning Tallinna Arvutikoolis. Kui mõni aasta tagasi oli põhirõhk konkreetsete IT alaste teadmiste omandamisel, siis nüüd on turg muutnud. Täna on tähtsal kohal erinevate süsteemide integreerimine, et koondandmed aitaksid ettevõtte juhtidel ja turundajatel vastu võtta paremaid otsuseid. Usun, et IT turul on hetkel vajadus uute koolituste järele, kus kokku saavad ettevõtte juhtimine, turundus ja IT ning selle tühimiku saab loodetavasti täita Äripäeva IT Koolituskeskus.

Hetkel kuum