Danske kasum Eestis tõusis

02. november 2017, 09:11
Danske Bank
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171102/NEWS/171109948/AR/0/AR-171109948.jpg

Danske Eesti filiaali kasum kasvas aasta esimesel üheksal kuul laenuportfelli kvaliteedi paranemise toel 10 protsenti 8,6 miljoni euroni. Hoiused kukkusid aastaga kolmandiku võrra.

Tulud vähenesid eelmise aastaga võrreldes 14 protsenti. Puhta intressitulu kahanemise põhjuseks olid eeskätt jätkuvalt negatiivsed intressimäärad ja hoiuste hinnastamise muutused. Puhas teenustasutulu ja tulu finantstehingutelt kahanesid seoses klientide aktiivsuse mõningase vähenemisega, teatas pank neljapäeval.

Majanduskeskkonda hindab pank heaks, Danske Banki filiaali juhataja Ivar Pae kommenteeris: „Viimasel ajal on Eesti majanduses rohkem optimismi märke näha olnud. Majandus on taas väga heal kasvulainel ja ärikliima paraneb. Nii välis- kui ka sisekeskkond näevad head välja. Seetõttu näeme tänavu suuremat investeerimisaktiivsust ja eeldame, et see tendents ka jätkub."

Laenuportfelli netomaht kasvas 9 miljoni euro võrra. 2017. aasta 9 kuu jooksul ei arvestanud Danske Bank laenude väärtuse lisalangust, sest laenuportfelli kvaliteet oli väga hea.

Hoiuste maht kukkus 228 miljoni euro ehk 30 protsendi võrra. Praegune negatiivsete määradega intressikeskkond tähendab, et kohalikel turgudel tegutsevatelt institutsionaalsetelt investoritelt saadava rahastuse asemel kasutab pank kontsernisiseseid rahastusvõimalusi.

Tegevuskulu alanes pangandus- ja tööjõukulude languse tulemusel 3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2017, 09:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing