Märt Belkin • 21. november 2017 kell 12:02

Brexiti-hirmus pangad võivad kolida juba aasta alguses

Suurbritannia.  Foto: EPA

Brexitist mõjutatud pangad hakkavad kaadrit riigist välja liigutama juba järgmise aasta alguses ning lahkumiskõneluste tulemust ära ei oodata.

Ühendkuningriigi poliitikud võitlevad selle nimel, et järgmise aasta alguses jõuda kokkuleppeni, mis leevendaks ettevõtjate mure Brexiti pärast. Mõne sektori jaoks on see aga ilmselt liiga hilja, tõdes Bloomberg.

Kui ei juhtu just murrangut, siis võtavad pangad kolimisplaanid ette eelmise aasta alguses, et uued kontorid Euroopa Liidus oleks kindlasti töövalmis, kui Suurbritannia lahkub, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Bloombergile.

„Kui järgmise aasta alguses ei ole täpset suunda, siis ütleksin, et pangandussektori tegijatel tuleb vastu võtta esimesi otsuseid,“ ütles Société Générale’i asejuht Severin Cabannes kuu alguses. Ta märkis, et firma plaanib luua Pariisis 300 uut kohta ning üleviimiseks läheb aega umbes aasta.

Kõnelustes juba kuid kestnud seisaku valguses hakkavad firmad nagu Goldman Sachs, Morgan Stanley, UBS ja Royal Bank of Scotland inimesi, taristut ja kapitali uutesse keskustesse üle viima esimeses kvartalis, ütlesid Bloombergile allikad, kes ei soovinud enda isikut avaldada, kuna plaanid pole veel avalikud.

Pangad tahaksid küll oodata ning tegelikult ideaalis hädaplaane üldse mitte kasutusele võtta – liigutamine maksab ilmselt rohkem kui 500 miljonit dollarit firma kohta –, ent neil kõigil läheb vähemalt 12 kuud, et ELis alustada äriga täismahus.

Hetkel kuum