Äripäeva loo järel algatas linn uurimise

28. november 2017, 16:56
Spordiameti juht Rein Ilves ütleb, et spordihallide hanked pole suunatud ja temal pole firmaga Be Active mingit seost.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171128/NEWS/171129650/AR/0/AR-171129650.jpg

Pärast tänases Äripäevas ilmunud lugu kummalistest spordihallide hangetest algatas linn spordiameti juhi Rein Ilvese kinnitusel siseauditi ning selgus, et hangetel võidutses ka üks Ilvese sugulane.

Tallinn on ehitanud enam kui kolme miljoni euro eest kolm jalgpalli jt sportmängude sisehalli, mis on tellitud vahetult enne esimest hanget loodud firmalt, mille omanik spordiameti juhi klassivend Mikk Pääru ja ainus teadaolev klient Tallinna linn.Kolm kuud enne esimese spordiameti korraldatud hanke välja kuulutamist 2013. aastal lõi muidu ehitusäris tegev Ilvese sõber Pääru firma Be Active. Selle tegevus oli spetsiifilise toote, Sloveenia tootja Duoli sportmängude sisehallide ehk pneumohallide maaletoomine. Neid halle vahendas ta kõigil kolmel korral hankeid võitnud ehitusfirmadele.

Kahel korral tellis Be Active’ilt halli ehitusettevõte KRTL OÜ, mille üks omanik ja juhatuse esimees Vahur Kets on Ilvese õepoeg. KRTL võitis eelmisel aastal koos Be Active’iga Lasnamäe halli hanke ja tegi 2013. aastal alltööna Õismäe hallile vundamendi, pöördudes vundamendile halli peale tellimiseks mõlemal korral Ilvese sõbra Pääru firma Be Active’i poole.

„Kuna mul on praegu selle sama teemaga algatatud linna siseaudit, siis ma praegu hetkel ei kommenteeriks,“ ütles Ilves, kuid märkis, et ta ei näe endiselt nendes sidemetes ühtegi huvide konflikti.

Ilves ja Kets on lisaks sugulusele olnud seotud ka äris. Ilves asutas 1998. aastal Viljandis ettevõtte Vektori Ehitus OÜ, mille osanik ja juhatuse liige oli kuni selle kustutamiseni 2000. aastal. Vektori Ehituses töötas Vahur Kets toona hinnaspetsialistina.

Kets on kuulunud ka 2013. aastal tehtud Tallinna esimese, Õismäe pneumohalli hanke nelja pakkuja seast võitnud firma Termentum (end Koger Ehitus AS) nõukogusse aastatel 2011-2013.

Termentumi kunagine asutaja ja firmas seni ärihuve omav ehitusettevõtja Andres Koger aga oli 90ndatel Ilvese tööandja, kui Ilves töötas Viljandis ASi Koger & Sumberg erinevates ametites, lõpuks ka tegevdirektorina.

Rein Ilves kandideeris KOVi valimistel Keskerakonna nimekirjas Viljandi valla volikokku, kuid ei kuulu ise Keskerakonda. Ta kogus 11 häält ega pääsenud volikokku.

Huvide konflikti kahtlust tekitavate hangete toimumise ajal ametis olnud spordivaldkonna eest vastutanud abilinnapea Mihhail Kõlvart (Keskerakond) ütles, et Ilvese sidemetest hanke võitjatega luges ta täna ajakirjandusest ja nendest varem ei teadnud.

"See tuli mulle uudisena, ebameeldiva uudisena. Siin on sisekontrollile uurimismaterjali küll, mis muidugi ei tähenda kohe, et keegi milleski süüdi on," kommenteeris ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2017, 16:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing