Kirikud ootavad valitsuselt jõulukingitust

21. detsember 2017, 13:24
EELK peapiiskop Urmas Viilma
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171221/NEWS/171229899/AR/0/AR-171229899.jpg
Ainult tellijale

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik taotleb riigilt omandireformi reservfondist 6,8 miljoni eurost toetust, millest pool kuluks remondile ja pool organisatsiooni igapäevatööle.

Kirikutel tekkis võimalus toetust küsida möödunud nädalal, kui valitsus otsustas laiendada reservfondist raha taotlejate hulka nii. Esialgselt oli kavas võimaldada reservfondist toetada kirikute taastamist või remonti, kuid viimasel hetkel avati see päevakorra punkt ja lisati, et nüüd saab kirikutele reservfondist heastada igasugust "sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohut."

 

Peapiiskop Urmas Viilma kirjas valitsusele seisab aga, et paljud hooned said nõukogude võimu sundvõõrandamise järel lihtsalt hukka või olid tagastamisel liiga halvas seisus, et neid oleks saanud uuesti kasutusele võtta.

Seetõttu taotleb kirik lisaks 2 miljonile eurole, millega soovitakse restaureerida Tallinna Toomkirikut, veel 1,2 miljonit eurot, mille eest ehitada või soetada uut kinnisvara.

Lisaks sellele taotleb kirik 3,6 miljonit eurot "oikumeenia, haridus-, diakoonia-, laste-, noorte- ja misjonitööga ning muu ühiskonda suunatud tegevusega seotud põhikirjaliste ülesannete täitmiseks ning investeeringuteks," selgub Viilma kirjast.

EELK taotlusest kirjutas esimesena Postimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2017, 13:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing