Märt Belkin • 12 jaanuar 2018

Eesti suurim roheenergia firma on müügis

President Toomas Hendrik Ilves Nelja Energia Pakri poolsaare tipus asuva tuuliku all.  Foto: Erik Prozes

Eesti suurim taastuvenergiafirma Nelja Energia võib peagi omanikku vahetada, kuna suurosalusega norrakad kaaluvad aktsiapaki müüki.

Praegu on Nelja Energia suurim omanik Lõuna-Norras asuvale Buskerudi maakonnale kuuluv firma Vardar läbi spetsiaalse firma nimega Vardar Eurus. Norrakatele kuulub Eesti ettevõttest koguni 77%.

Nüüd on Vardar käivitanud strateegilise protsessi, et välja selgitada võimalused enda osaluse müügiks, teatas Nelja Energia Oslo börsile.

Ostjat aitavad norrakatel otsida finantsnõustajad Augusta & Co ning Superia Corporate Finance. Ostuvõimaluste otsimine on osa Vardari laiemast strateegiast.

Kui protsess edukaks osutub ning norrakate poolt võiks tehinguks minna, on siiski tarvis regulaatorite nõusolekut, sealhulgas konkurentsiametite heakskiitu.

Ülejäänud 23% Nelja Energiast kuulub Eesti investoritele, kelle hulgas on näiteks Peeter Mänd, Aivar Berzin, Jüri Mõis ja Hannes Tamjärv, seisab taastuvenergiafirma kodulehel – äriregistris eestlastest omanike andmeid pole.

Lisaks on Nelja Energiasse kodulehe andmetel raha pannud firma juhtide Martin Kruusi ja Kalle Kiigske firmad ning Skype’i asutajate Ambient Sound Investments.

Hetkel kuum